Jestes tutaj: Home » FILM » Baczyński w kinowej odsłonie

Baczyński w kinowej odsłonie

(fot. tvp.pl)Od niedawna w kinach wśród wielu zapowiedzi można znaleźć, bardzo obiecujący film. Obiecujący nie ze względu na efekty specjalne, czy też obsadę rodem z Hollywood, a dlatego, że jest to film poetycko-biograficzny, o jednym z najwybitniejszych twórców polskiej poezji – Krzysztofie Kamilu Baczyńskim.

Film Baczyński , którego tytułową rolę gra 26-letni Mateusz Kościukiewicz (m.in. zdobywca Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, oraz  Orła w kategorii odkrycie roku), jest według reżysera Kordiana Piwowarskiego i  jego twórców dziełem, które wymyka się znanemu dotychczas podziałowi na gatunki, kanonowi postrzegania dzieł filmowych. Jest wieloznaczny i zagadkowy, tak samo jak poezja i życie samego artysty.

Baczyński ,jako produkcja filmowa  jest próbą odpowiedzi na pytania dotyczące życia samego poety. Ile znaczyła dla niego miłość, jaki wpływ na jego poezję miała okupacja, skąd czerpał inspirację i dlaczego zginął w tak młodym wieku?

Te i inne odpowiedzi będziemy mogli uzyskać już od 15. marca w polskich kinach.

Zobaczmy co uczyniło go legendą.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− cztery = 2

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 541 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony