Jestes tutaj: Home » FILM » Ameryka potrzebuje bohaterów – „Homeland”

Ameryka potrzebuje bohaterów – „Homeland”

(fot. modernthrill.com)Ulubiony serial Baracka Obamy, a co za tym idzie, większości Amerykanów. Zdobywca niezliczony nagród, w tym Złotych Globów. Poruszający tematy współcześnie aktualne takie jak na przykład terroryzm, czy religijna wojna. Mowa o serialu „Homeland”, który zyskał rzesze fanów za oceanem. Możemy go oglądać na kanale Fox Life.

Hollywoodzkie hity rządzą się swoimi prawami. Musi być dużo, musi być głośno, musi być z przepychem, nie za ciężko ani nie za lekko, z humorem, romansem i odrobiną dreszczyku emocji. Realizm, spójność, drugie dno, głębsze przesłanie – wszystko to spada na dalszy plan. To na pewno nie jest chwalebna część amerykańskiego kina, ale za to przynosząca ogromne zyski. Z serialami jest inaczej. Tutaj na angaż mogą liczyć nawet początkujący amatorzy, o których nikt jeszcze nie słyszał. Fabuła zazwyczaj jest zawiła, naładowana skrajnymi emocjami, nie dająca łatwych odpowiedzi. Tak samo jest w przypadku serialu „Homeland”. Dlaczego warto go zobaczyć?

Porusza on temat, który dzisiaj raczej przejadł się widzom a mianowicie terroryzm. Po 11. września temat terroryzmu został podjęty na wszelkie możliwe sposoby. Tak mogło się wydawać. Jednak „Homeland” jest nowatorski pod wieloma względami. Terrorystą jest tutaj amerykański bohater, żołnierz powracający z wojny. Jeniec wojenny, który 8. lat był przetrzymywany, torturowany psychicznie i fizycznie. Jego powrót do domu powinien być błogosławieństwem, a okazuje się męką. Trauma powojenna została przedstawiona już wiele razy, zwłaszcza na dużym ekranie. Z tym tematem jesteśmy już oswojeni. Ale Brody ma więcej sekretów i zmartwień, wykraczających poza podręcznikową traumę.  Nie widzi już swojego kraju jako tego, który ma uwolnić świat od zła jakim jest terroryzm. USA stają się oprawcą, role się odwracają.

Niezwykle ciekawą postacią staje się kreacja Claire Danes, jako agentki CIA, ścigająca zbrodniarzy, chcących zaszkodzić jej ojczyźnie. Wciela się ona w rolę Carrie Mathison, która cierpi na chorobę dwubiegunową. Pomimo autentycznego studium jej choroby psychicznej, mamy okazję śledzić pracę jednego z najbardziej znanych wywiadów na świecie.

Serial ten ma wiele zalet, które mogłabym wymieniać jeszcze długo. Jeżeli jesteście zainteresowani tematem wojen na Wschodzie, a także tym, jak działają służby specjalne, ten serial jest dla was stworzony.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 8 = szesnaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 648 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony