Jestes tutaj: Home » FILM » Zapowiedź filmu – „Dzień kobiet”

Zapowiedź filmu – „Dzień kobiet”

(fot. film.interia.pl)Polski film dramatyczny w reżyserii Marii Sadowskiej (polska reżyser, scenarzystka, piosenkarka preferująca muzykę – jazz, pop, funk i elektroniczną) opowiadający o prawdziwych i zwykłych problemach, z którymi boryka się duża część społeczeństwa, a o których tak wielu zapomina. Scenariusz napisany został przez życie. Zwykła, szara codzienność okazuje się najlepszym tematem na film.

Maria Sadowska we współpracy z Katarzyną Terechowicz napisała scenariusz oraz wyreżyserowała i skomponowała sama muzykę do film „Dzień kobiet”. Film zdobył nominacje na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Został także zauważony i doceniony zagranicą poprzez  nominację, a później zwycięstwo  na dwudziestym drugim festiwalu filmowym w Cottbus.

Główna bohaterka to Halina, która wraz z matką i córką mieszka w małym miasteczku, w którym wszyscy się znają, nie ma miejsca na anonimowość. Kobieta podejmuje pracę  w jednym z supermarketów jako ekspedientka. Za swoja pracę, którą traktuję poważnie i wykonuje najlepiej jak potrafi swoje obowiązki zostaje nagrodzona awansem od szefa. Awans to szansa na zarobienie większych pieniędzy, których Halina bardzo potrzebuję, bowiem samotnie wychowuję córkę. Jednakże to też większe obowiązki i konsekwencje, które należy ponieść jeżeli popełni się błąd. Kobieta zostaje szefową działu, ale  musi walczyć o swoją pozycję i szacunek wśród personelu.  Halina pełniąca obowiązki kierowniczki sklepu przekona się  jak wygląda naprawdę praca w korporacji. Przekona się, że  szef, którego pracownicy darzą szacunkiem, i któremu ufają nie jest do końca uczciwy. Czy Halina ma wystarczającą siłę przebicia, by stanąć  do walki, gdy zostaną przekroczone wszelkie granice? Czy zasłużony awans przyniesie jej szczęście? Czy przyjęta propozycja była dobrym wyborem?

W głównych rolach wystąpili m.in. Katarzyna Kwiatkowska (Halina), Grażyna Barszczewska (matka Haliny) oraz Anita Poddębniak, Eryk Lubos, Julia Czuraj. Zdjęcia do filmu zostały nakręcone w Warszawie w  ciągu czterdziestu jeden dni. Na wszystkie pytania poznamy odpowiedź już wkrótce, bowiem premiera filmu w Polsce 8. marca.

Premier na świecie odbyła się 8. maja 2012 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 4 = trzy

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 196 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony