Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Gwiazdy zaświecą jaśniej nad Polską

Gwiazdy zaświecą jaśniej nad Polską

(fot. gazetakaszubska.pl(Festiwale muzyczne zapowiadają się w tym roku bardzo ciekawie, a organizatorzy największych z nich prześcigają się w zapraszaniu do Polski zagranicznych artystów z najwyższej półki.

Już na początku rozpoczynającego się w maju festiwalowego sezonu fanów muzyki czekają wielkie emocje. Pierwszą gwiazdą, która wystąpi w tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival jest Beyonce. Artystka pojawi się na scenie 25. maja w ramach swojej światowej trasy koncertowej „The Mrs. Carter Show World Tour Starring Beyonce”. Będzie to pierwszy występ amerykańskiej wokalistki w Polsce i na pewno przyciągnie na Stadion Narodowy wielu jej fanów; bilety już teraz rozchodzą się w zawrotnym tempie.

Nieco ponad miesiąc później, w dniach od 3. – 6. lipca na lotnisku w Gdyni-Kosakowie odbędzie się 12. edycja Heineken Opener Festivalu. Organizatorzy jak co roku nie zawiedli i zaprosili do Polski wiele zespołów i solowych artystów reprezentujących różne nurty w muzyce. Na czterech scenach będziemy mogli zobaczyć między innymi:  Blur, Queens of the Stone Age, Kings of Leon, Arctic Monkeys, Animal Collective, Tame Impala, Marię Peszek Disclosure, Skunk Anansie, Alt-J, Editors i Modest Mouse. Lista wykonawców nie jest jeszcze zamknięta, więc można spodziewać się wielu pozytywnych zaskoczeń.

Kilka dni temu wielkie poruszenie i wybuchy radości wśród fanów spowodowało ogłoszenie pierwszego headlinera Coke Live Music Festivalu. Zespół Florence + The Machine zagra 10. sierpnia podczas drugiego dnia krakowskiego festiwalu. Jak podkreśla Mikołaj Ziółkowski z agencji Alter Art jest to pierwszy ogłoszony występ Florence w tym sezonie i jedyny festiwalowy, który odbędzie się w tej części Europy.

Odkładajcie pieniądze na bilety, bo festiwalowe lato zapowiada się naprawdę gorąco.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 × dziewięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 541 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony