Jestes tutaj: Home » FILM » „House of cards” – zapowiedź

„House of cards” – zapowiedź

(fot. natemat.pl)Od 1. lutego 2013 roku wszystkie odcinki nowego amerykańskiego serialu „House of cards” można oglądać za pomocą platformy Netflix, czyli największej wypożyczalni filmów DVD na świecie, która za odpowiednią opłatą udostępnia kopie filmów.

O wysokiej jakości serialu mogą świadczyć dwa nazwiska – jego producentem jest David Fincher (reżyser m.in. „Podziemnego kręgu”, „Dziewczyny z tatuażem” i „Ciekawego przypadku Benjamina Buttona”), a główną rolę gra Kevin Spacey. Całkowity koszt produkcji „House of cards” wyniósł sto milionów dolarów.

Fabuła oparta jest na powieści Michaela Dobba i opowiada o kongresmenie Franku Underwoodzie (Spacey). Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych, Garrett Walker, obiecał mu, że w przypadku, gdy wygra wybory mianuje Franka sekretarzem stanu. Obietnicy jednak nie dotrzymuje i w zamian proponuje mu stanowisko w kongresie, które Underwood przyjmuje, ale nie dlatego, aby zrobić coś dla swojego kraju. Kieruje nim chęć zemsty na Walkerze, dlatego razem z żoną zaczyna knuć spisek w celu obalenia prezydenta.

„House of cards” może być serialem trudnym w odbiorze dla osób, które nie mają zbyt dużej wiedzy w zakresie amerykańskiego systemu politycznego. Akcja toczy się bardzo szybko, a wiele wątków przeplata się ze sobą. Reżyser wykonał jednak ciekawy zabieg – w trakcie istotnych momentów akcja zatrzymuje się, a główny bohater, patrząc prosto na widza, tłumaczy swoje decyzje i to, co właśnie się dzieje lub za chwilę się wydarzy, co znacznie ułatwia zrozumienie akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 + = dziewięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 203 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony