Jestes tutaj: Home » FILM » „40 lat mineło” – recenzja filmu

„40 lat mineło” – recenzja filmu

(fot. film.onet.pl)Kto z was oglądał film „Wpadka” już dziś niech zasiądzie nad będącym kontynuacją  „40 lat minęło”.

Film opowiada o tym co zmieniło się w życiu Petera i Debbie. Pete pracuje w biznesie muzycznym, a Debbie zajmuje się domem. Ciągle dochodzi między nimi do kłótni, ale jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym słowem perypetie małżeństwa, które będąc w 40. roku życia postanawia odmienić swoje dotychczasowe funkcjonowanie.

W filmie można odnaleźć prawdziwe wartości, których nie da się zmienić żadnymi metodami – miłość, szacunek, zrozumienie, ulga. Peter ulega wpływom żony i decydują się na zmniejszenie domowego budżetu poprzez wyrzucanie zbędnych produktów cukropodobnych i ograniczyć używanie Ipoda, Iphona przez córkę. Prowadzi to do tego, że córka przechodzi bunt i jeszcze gorzej się zachowuje. Mąż Debbie – Peter wciąż  ukrywa, że jego budżet z dotychczasowej pracy nad nową płytą nie przynosi zysku. Do gry wchodzi również młodsza córka – wciąż spóźnia się na zajęcia do szkoły. W tym wszystkim Debbie, która zachodzi w ciąże, próbuje pogodzić się z tym, że domowy budżet pozwala Peterowi na pożyczanie pieniędzy ojcu i dodatkowo ma narzucony styl życia – znosi błędy i porażki i dzielnie walczy o swoje potrzeby samospełnienia. Każdy na końcu odnajduje drogę do własnego szczęścia. Film jest nieco pogmatwany i wielowątkowy co jest zasługą reżysera Judda Apatowa. Dodam tylko, że Apatow wyreżyserował „40-letniego prawiczka”, który okazał się wielkim hitem w 2005 roku. Dwa lata później wyprodukował swój kolejny film „Wpadka”. Po premierze „Supersamca” został ogłoszony jednym z czołowych producentów komedii.

Cała historia przedstawiona z nutą przebarwionych relacji, prostych znaczeń z odrobioną szaleństwa i ciekawie choć miejscami również nie polecam.

Zabawne wpadki koleżanek z pracy Debbie i ciekawa rola lekarza Debbie. Kto z was zasiądzie to przekona się ile może przynieść człowiekowi zmartwień jedna zmiana w dotychczasowym życiu…

W rolach głównych: Paul Rudd jako Pete i Leslie Mann jako Debbie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 × osiem =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 056 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony