Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Zeus jest jeden

Zeus jest jeden

(fot. eudezet.org)Po przesłuchaniu tej płyty Zeus nie będzie wam się już kojarzył z greckim bogiem, ale z jedną z ciekawszych postaci na scenie polskiego rapu.

Krążek „Zeus. Nie żyje” nie jest pierwszym albumem w dorobku rapera, jednak dopiero ta płyta Zeusa odbiła się tak szerokim echem na polskiej scenie hiphopowej. Dlaczego? Zeus jest emocjonalnym ekshibicjonistą i nie boi się dzielić nawet najmniejszymi szczegółami ze swojego życia. Zatem w kawałku „Hipotermia” mówi o depresji, w którą wpadł w wyniku piętrzących się w jego życiu problemów, w „Symfonii smaków” o kolejnych etapach rozpadu związku ze swoją długoletnią dziewczyną. Z drugiej strony można też znaleźć bardziej optymistyczne numery takie jak „Słońce”. Można powiedzieć, że „Zeus. Nie żyje” jest wycieczką przez kilkanaście ostatnich miesięcy w życiu młodego łódzkiego rapera i zdecydowanie nie jest to spokojna niedzielna przejażdżka, ale podróż, która wbija w fotel.

Warto przyglądać się Zeusowi, który nie tylko rapuje, ale też sam tworzy bity, jest producentem i współzałożycielem wytwórni Pierwszy Milion. Mimo napiętego grafiku, Zeusa często można zobaczyć na koncertach, dlatego tym, którym nie wystarcza już katowanie płyty w nośniku serdecznie polecam zobaczenie, jak Zeus sprawdza się na koncertach na żywo.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 5 = dziewięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 057 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony