Jestes tutaj: Home » FILM » Zapowiedź filmu – „Być jak Kazimierz Deyna”

Zapowiedź filmu – „Być jak Kazimierz Deyna”

Kazimierz D(fot. filmweb.pl)eyna – niekwestionowana legenda polskiego sportu. Występy na krajowych i zagranicznych boiskach przeszły na zawsze do historii. Ten film to nie biografia Deyny, ale pokłon w stronę idola.

Anna Wieczur – Bluszcz podjęła się reżyserii oraz  napisania scenariusza (we współpracy z Radosławem Paczochą)do filmu „Być jak Kazimierz Deyna”. Reżyserka  zapragnęła stworzyć film po przeczytaniu noweli Radka Paczochy o Kazimierzu Deynie. Zainteresowała ją ciepła, przepełniona uśmiechem  wzruszająca opowieść. Film opowiada o dorastaniu, młodości, częstym dokonywaniu trudnych wyborów i karierze.

Mały Kazik rodzi się w 1977 roku, w tym czasie kiedy Kazimierz Deyna strzela słynną bramkę z rzutu rożnego przeciwko Portugalii. Ojciec małego Kazika postanawia nazwać go imieniem swojego idol. Samo imię jak i późniejsze pokładane w nim aspiracje wpływają na dorastającego chłopca, który stara się sprostać marzeniom ojca, dla którego syn powinien zostać  piłkarzem pokroju wielkiego Kazimierza Deyny. Chłopak rodzi się w okresie PRL-u. Czas kiedy dorasta przypada na wielkie, burzliwe  transformacje, a co przyniesie dla niego los? To się jeszcze okaże. W filmie poruszane, są także wątki trudnych relacji z rodzicami, indywidualność postaci, a także siła, która przepełnia głównego bohatera, że warto walczyć do samego końca.

W postać dorosłego Kazika świetnie wciela się Marcin Korcz, młody polski aktor teatralny i telewizyjny, o którym Przemysław Bluszcz (filmowy Stefan, ojciec Kazika) wypowiedział się, iż „Marcin ma coś  tak wyjątkowego, ma jakąś taką nieprawdopodobną wrażliwość, która w tym bohaterze była nieodzowna”. Przedstawiona historia w filmie  jest śmieszna, ponieważ jest to komedia obyczajowa, ale obok zabawnych wątków pokazane, są jednocześnie wzruszające sceny.

Film nie jest biografią Kazimierza Deyny, ale jego postać jest wyraźnie zaakcentowana. W filmie wystąpią między innymi Jadwiga Gryn jako Magda –  żona Kazika, Małgorzata Socha jako nauczycielka, w której zakochuje się młody Kazik (miłość ta zachowa się w jego świadomości na bardzo długo). W pozostałych rolach Julia Kamińska, Sonia Bohosiewicz, Rafał Królikowski.

Premiera już w najbliższy piątek  – 1. marca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ osiem = 15

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 219 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony