Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Wiosenne postanowienia

Wiosenne postanowienia

(fot. tapeta-kwiaty-wiosna-gory-rzeka-fioletowe.na-pulpit.com)Jeszcze parę dni i mamy kalendarzową wiosnę.  Topnieję śnieg, jeszcze jest zimno, ale ważne, że robi się coraz cieplej. Można zamknąć oczy i pomyśleć, że już niedługo  wyjdziemy z domu z rozpiętą kurtką i poczujemy wiosenny wiatr we włosach. Przyjemne uczucie.

Pierwsze wiosenne słońce może skłonić nas do refleksji nad swoim życiem czy postępowaniem. Zima była ponura, nieciekawa, a więc pora obudzić się z zimowego snu i pomyśleć nad wiosennymi przygotowaniami bądź życiowymi zmianami, na które zawsze  niezależnie od pory roku jest dobry moment.

Siłownia, basen – poprawia sylwetkę i wpływa na zdrowie

Czas zapisać się na zajęcia fitness lub pływania, czyli należy przestać w końcu usprawiedliwiać się, że nie ma na to czasu czy pomysłu na to z jakiego centrum sportowego skorzystać. Jak powszechnie wiadomo sport wpływa pozytywnie na zdrowie, ponieważ utrzymanie aktywności fizycznej i zgubienie paru niepotrzebnych kilogramów na pewno chroni przed rozwojem wielu chorób i poprawia poczucie humoru. Badania naukowe potwierdzają także, że nielubiane przez dużą część społeczeństwa uprawianie sportów jest świetnym przepisem na długowieczność. A więc jak chcesz długo żyć to zacznij ćwiczyć.

Zmiana garderoby, wiosenne porządki

Nie ma nic bardziej przyjemnego aniżeli zakupy, wybieranie nowych swetrów, kurtek czy bluzek. Czas schować szare, wełniane ubrania i zrobić miejsce na fantazyjną kolorową marynarkę. Taka sympatyczna zmiana i nowy, pozytywny akcent w szafie na pewno sprawi radość.

Jest to także dobry moment, by wysprzątać całe mieszkanie. Otworzyć okna, wpuścić do mieszkania powiew świeżego powietrza. Wiosną warto  pozbyć się rzeczy zbędnych, zajrzeć w dawno nie otwierane szafki czy zwyczajnie zmienić dekorację w domu. Nawet jeżeli byłoby to zwykłe przestawienie szafki z jednego kąta w drugi, zmiana zasłon czy nowych świec zapachowych to pewne jest, że zawsze mieszkanie przejdzie pozytywną metamorfozę. Takie przygotowania, są nie lada wyzwaniem, ale za to efekt końcowy murowany.

Bez względu na to czy zainwestujemy czas w uprawianie sportów, zapiszemy się na kursy tańca, gotowania czy inne pasjonujące nas sprawy, posprzątamy mieszkanie czy kupimy nowe ubrania to pewne jest, że poczujemy przypływ pozytywnej energii. Może też inaczej spojrzymy na wiele innych spraw. Mamy jeszcze parę dni do rozpoczęcia wiosny, ale już dzisiaj można ułożyć sobie plan działania i z uśmiechem przywitać dwudziesty marca.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


trzy + 7 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 119 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony