Jestes tutaj: Home » FILM » Popyt na wampiry

Popyt na wampiry

(fot. eftekasat.net)Niechlubną gwiazdą rozdania tegorocznych Złotych Malin, czyli nagród dla najgorszych filmów ubiegłego roku, została ostatnia część sagi „Zmierzch”. Mam wrażenie, że pod tę kategorię można podpiąć wszystkie seriale o wampirach.

Obecnie w amerykańskiej telewizji emitowany jest czwarty sezon serialu „Pamiętniki wampirów”. Temat został wyczerpany już w kilkunastu pierwszych odcinkach, a to, co dzieje się dalej jest tylko przerabianiem i ubarwianiem tego, co już zostało pokazane wcześniej. Jak w każdej wampirzej historii mamy tu zatem dziewczynę – śmiertelniczkę Elenę, która zakochuje się w wampirze Stefanie, następnie broni się przed tym uczuciem, ale w końcu, oczywiście, ulega. Aby stworzyć dramatyczny trójkąt musi pojawić się nieszczęśliwie zakochany w niej drugi mężczyzna – brat Stefana, Damon. Przez kilkadziesiąt odcinków pokazywane są wahania niezdecydowanej i zupełnie bezbarwnej Eleny.

Dobrze zapowiadający się po pierwszym sezonie serial, później przestał już zaskakiwać. Powielane są wątki, które pojawiały się już w innych produkcjach tego typu, co sprawia, że dalsza akcja „Pamiętników wampirów” jest mocno przewidywalna. Dużo słów krytyki zbierają też sami aktorzy, a jednym z nielicznych jasnych punktów na ich niezbyt ciekawym tle jest Ian Sommerhalder, grający Damona. Jego postać to czarny charakter i może dlatego wyróżnia się spośród szerokiego grona dosyć miałkich postaci. Ale czy warto oglądać cały serial dla jednego aktora?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 7 = dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 154 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony