Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Kursy

Kursy

(fot. slubice24.pl)Poznawanie wiedzy i rozwijanie swoich pasji jest głównym powodem popularności kursów w Polsce i na całym świecie. Ideą kursów jest przede wszystkim nauka techniki, niezależnie, czy jest to kurs językowy, kurs tańca, czy kurs na prawo jazdy.

Kursy językowe
Największą popularnością cieszą się w Polsce kursy językowe. Umiejętność posługiwania się językiem obcym jest dziś niezbędną niemal w każdym zawodzie. Nasz kraj odwiedza coraz więcej turystów, również Polacy chętniej podróżują, a odkąd otworzyły się przed nami granice Unii Europejskiej kwitnie emigracja zarobkowa. Znajomość angielskiego stała się wręcz obligatoryjna, a każdy dodatkowy język jest ogromnym atutem.

Spojrzenie na wschód
Wschodnia kultura coraz bardziej nas fascynuje. Świadczy o tym rosnące zainteresowanie kursami jogi, czy tai chi. Jest to bardzo dobra tendencja, zwłaszcza, że techniki te doskonale wpływają na naszą kondycję zdrowotną, fizyczną, a nawet psychiczną.

Sztuki walki i samoobrona
Sztuki walki to nie tylko doskonały trening fizyczny, ale i konkretna broń w sytuacjach zagrożenia. Dlatego na kursy walki uczęszczają dziś nie tylko mężczyźni. Wiele kobiet chce nauczyć się aktywnie bronić w sytuacji zagrożenia. Obok najbardziej popularnych technik takich jak jujitsu, karate coraz większym zainteresowaniem cieszy się krav maga. Ten izraelski system obrony i walki wręcz bazuje na podstawowych odruchach obronnych człowieka. Pozwala pokonać przeciwnika znacznie silniejszego od nas, dlatego idealnie nadaje się dla kobiet. Nawet na standardowych kursach samoobrony trenerzy wykorzystują techniki zaczerpnięte z krav magi.

Taniec
Wśród najczęściej wybieranych kursów od lat wysoką pozycję zajmują kursy tańca. Naukę rozpoczynają często bardzo małe dzieci, ale chętnych wśród młodzieży, dorosłych, a nawet seniorów nie brakuje. Najpopularniejsze są kursy tańca towarzyskiego, salsy, a wśród najmłodszych hip-hopu.

Kursy zawodowe
Kursy mogą służyć jednak nie tylko rozwijaniu pasji. Na rynku znajdziemy szeroką ofertę kursów zawodowych. Można na nich poznać tajniki zupełnie nowego zawodu lub po prostu doskonalić umiejętności w dziedzinie, w której już działamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 4 = siedem

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 132 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony