Jestes tutaj: Home » FILM » Gwiazdy w niecodziennych rolach

Gwiazdy w niecodziennych rolach

(fot. kinopodbaranami.pl)Czy warto obsadzać znanych aktorów w rolach, które mocno odbiegają od typu postaci, które zazwyczaj grają? Okazuje się, że tak.

Wes Anderson, reżyser filmu „Moonrise Kingdom”, postawił swoich aktorów przed trudnym zadaniem. Większość z nich kojarzona jest z odgrywaniem konkretnych typów postaci. Ten film przełamuje stereotypy. Nikt raczej po obejrzeniu „Szklanej pułapki” nie wyobraża sobie Bruce’a Willisa w roli lekko niezdarnego kapitana policji, który rozpoczyna poszukiwania dwójki głównych bohaterów. Podobnie kojarzony z „Fight clubem” i „Więźniem nienawiści” Edward Norton bardzo przekonująco, z humorem i dużym dystansem do siebie wciela się w postać pedantycznego harcmistrza Warda. Kolejna postać to Tilda Swinton w roli bezimiennej postaci nazwanej Opieką Społeczną.

Te wszystkie postaci kreowane przez świetnych aktorów łączą siły, aby odnaleźć dwójkę dwunastoletnich zakochanych w sobie uciekinierów, Sama i Suzy, którzy pragną przeżyć niesamowitą przygodę. Bardzo ciepły i przyjemny film z oryginalnym zdjęciami, które sprawiają, że „Moonrise Kingdom” kojarzy się z baśniową opowieścią. Niestety, w polskich kinach film przeszedł bez większego echa, a na pewno jest warty obejrzenia zarówno przez dorosłych jak i przez dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery × = 12

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 038 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony