Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Brazylia. Nie tylko Rio de Janeiro

Brazylia. Nie tylko Rio de Janeiro

(fot. tramp.travel.pl)Ożywające w okresie karnawału Rio de Janeiro jest z pewnością najlepiej znanym miastem Brazylii. To państwo jednak zachwyca i innymi ciekawymi miastami, i dziką puszczą amazońską, po której chętnie wędrują z miejscowym przewodnikiem bardziej aktywni podróżni. To kraj różnorodny i ciekawy, który może oczarować licznymi atrakcjami przyrodniczymi i unikalnymi zabytkami. Co warto zobaczyć w tej części Ameryki Południowej?

Roztańczone Rio de Janeiro
To jedno z najbardziej charakterystycznych miast świata, którego symbolem jest wzgórze zwane Głową Cukru oraz stojący na wzgórzu Corcovado posąg Chrystusa Odkupiciela. Niemal każde biuro podróży oferuje wyjazd do tego roztańczonego miejsca. Na szczyt wzgórza można dotrzeć drogą lub skorzystać z kolejki linowej. Ci, którzy znajdą się u stóp pomnika, nie tylko będą mogli ujrzeć jeden z współczesnych cudów świata, ale i piękną panoramę miasta.

Wielu wrażeń dostarczyć może również spacer po historycznej części Rio. Tu, nad zatoką Guanabara, znajdują się najstarsze budynki miejskie. Warto też zajrzeć do dzielnicy Santa Teresa, w której zabudowie dominują wille pochodzące jeszcze z okresu kolonialnego. Dla miłośników sportu wielką atrakcją może zaś okazać się Stadion Maracana – jeden z największych stadionów świata, w pobliżu którego znajduje się „piłkarska” aleja gwiazd. Swe odciśnięte stopy pozostawili tu najbardziej znani piłkarze świata, w tym tak kochany na całym świecie Ronaldo.

Niezwykła stolica
Miasto Brasilia pozostaje wprawdzie w cieniu Rio, jednak to właśnie ono pełni zaszczytną rolę stolicy kraju. Wyjątkowość tej metropolii polega na tym, że samo miasto powstało dopiero w połowie XX wieku. Zbudowano je od podstaw w chwili, gdy zapadła decyzja o przeniesieniu stolicy z nadmorskiego Rio w głąb kraju. W efekcie powstało miasto na wskroś nowoczesne, mające możliwie jak najlepiej sprawdzać się w roli głównego centrum administracyjnego kraju.

Skarby brazylijskiej przyrody
Brazylia zachwyca również swą przyrodą, której symbolem jest potężna dżungla amazońska. Sama rzeka Amazonka jest obiektem sporego zainteresowania turystów, zaś każdy zafascynowany jej dzikim pięknem może skorzystać z licznych ofert wycieczek w głąb dżungli. Doskonałą bazą wypadową dla takich wypraw jest miasto Manaus, jeden z najważniejszych portów w dolinie Amazonki. Jedną z największych atrakcji jest tu możliwość wybrania się na rejs łódką po Rio Negro – jednym z tak wielu dopływów potężnej Amazonki.
Wielu wrażeń dostarcza również wizyta w Parku Narodowym Iguazu, położonym na granicy Argentyny i Brazylii. Tu największą atrakcją są potężne i wyjątkowo malownicze wodospady, z których najbardziej znany nazywany jest Gardzielą Diabła.

Na Brazylię jako miejsce atrakcyjne dla turystów już dawno postawiły liczne biura podróży (w tym Rainbow Torus) i nie zawiodły się. Kraj znany z dobrej zabawy i radosnej atmosfery jest chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata, zaś brazylijskie miasta robią na zwiedzających ogromne wrażenie – nie tylko w okresie karnawałowych szaleństw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 4 = cztery

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 154 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony