Jestes tutaj: Home » FILM » Zapowiedź filmu „Hitchcock” – mistrz kreowania napięcia, indywidualista, wielki artysta.

Zapowiedź filmu „Hitchcock” – mistrz kreowania napięcia, indywidualista, wielki artysta.

(fot. filmweb.pl)Premiera filmu odbyła się w listopadzie w USA, ale już wkrótce bo 1. marca w Polsce. Życie osobiste i twórczość mistrza „napięcia” Alfreda Hitchcooka w reżyserii Sacha Gervasi pokazuję, że jego życie osobiste jest równie ciekawe jak produkcje, bowiem jest tak samo skomplikowane i trzymające w napięciu.

Dramat biograficzny w reżyserii Sacha Gervasi, którego dorobek reżyserski nie jest imponująco duży, ale można szczerze powiedzieć, że poradził sobie świetnie. Film przybliża życie osobiste Alfreda Hitchcooka, przedstawia zwłaszcza jego miłość z Almą Reville, z którą wielokrotnie współpracował przy scenariuszach do wielu swoich filmów, a szczególnie podczas kręcenia „Psychozy” z 1959 roku.

Sam Hitchcook jest mistrzem kreowania przejmujących sytuacji, bowiem nie każdy reżyser potrafi wprowadzić widza w napięcie i sprawić, że zaczyna się stresować oglądając film, w którym na przykład pod stołem ukryta jest bomba, a obok dwie osoby zwyczajnie, ze sobą rozmawiają. Widz najchętniej coś by z tym zrobił, ale nie może i do ostatniej chwili nie wiadomo co się wydarzy.  Jest niewielu reżyserów, którzy potrafią wzbudzać tak wiele emocji tworząc fikcje filmową, która na zawsze zapisuje się na kartach historii światowego kina.

Hitchcook jest niewątpliwie niekwestionowanym numerem jeden jako reżyser, który tworzy z zamiłowania i ma nieskończoną ilość pomysłów. Jednakże o swoim życiu osobistym mówi niewiele, a zatem film o nim samym jest dobrym momentem, by uchylić rąbka tajemnicy.

W Alfreda Hitchcooka wcielił się Anthony Hopkins (zdobywca Oskara, znany m.in. z „Milczenia owiec”, „Okruchy dnia”) oraz Helen Mirren, która wciela się w postać Almy. Świetna para aktorów znakomicie zaprezentowała się i zrozumiała przesłanie scenariusza, bowiem w pełnej okazałości przedstawili  dwa odmienne  od siebie charaktery małżonków, ale co ważne dwie silne, inteligentne osobowości, dla których wzajemna miłość jest bodźcem skłaniającym do działania. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Scarlett Johansson, Jessice Biel czy Danny Huston. Scenariusz przygotował John J. McLaughlin twierdząc, że jest to ciekawa historia podyktowana przez życie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 3 = trzy

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony