Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Przyjemny aromat kawy – dlaczego rano warto wstać

Przyjemny aromat kawy – dlaczego rano warto wstać

(fot. jablkomieta.pl)Z całą pewnością Polska jest krajem, w którym  można pokusić się o stwierdzenie, że większość Polaków rozpoczyna swój dzień filiżanką świeżo zaparzonej, aromatycznej kawy, która  pobudza rano do działania. Kawa jest tak bardzo popularna w naszym kraju, że jak najbardziej zgodzę się ze statystykami, iż przeciętny polak wypija 500. filiżanek kawy w ciągu roku.

Sama jestem wielbicielką mocnego Espresso czy pysznego  Latte macchiato. Oczywiście dla mnie kawa  musi być gorzka i z mlekiem lub z różnymi specjalnymi przyprawami, na przykład o smaku cynamonowym lub kardamonowym. Jestem jak najbardziej za słowami Beaty Tyszkiewicz, które wypowiedziała w filmie „Zakochani” (komedia romantyczna z 2000r.) grając ciocie Neli, że „każda prawdziwa dama zaczyna dzień od mocnej, gorzkiej kawy i papieroska”.  Może to nie jest zdrowy początek dnia, ale jak przyjemny.

Przechowywana w zamkniętym pojemniku lub oryginalnym opakowaniu zachowuję swój aromat, bowiem szybko pochłania inne zapachy, tak więc ważny jest sposób przechowywania .

Wbrew powszechnej opinii, że zbyt częste picie kawy szkodzi nie jest do końca prawdziwe. Jeżeli będziemy wypijać ją w odpowiednich ilościach  to wpłynie ona zbawiennie na nasze samopoczucie, uchroni  między innymi przed chorobami jelita grubego czy cukrzycą. Antyoksydanty jak kwas chlorogenowy i kawowy  zawarty w kawie usuwa toksyny z naszego organizmu pod warunkiem, że te przeciwutleniacze występują w niewielkiej ilości, czyli jeżeli z umiarem pijemy.  Eksperymenty przeprowadzone przez portugalskich i kanadyjskich naukowców dowiodły także, że spożywanie kawy prowadzi do obniżenia ryzyka zachorowań na chorobę Alzheimera. Tak więc kawa może pozytywnie wpływać na nasz organizm. Nie można też zapominać, iż prawda leży po obu stronach i skoro mamy zwolenników to zapewne też przeciwników. Mogą oni wyrazić swoje zdanie i powiedzieć, że kawa wypłukuje z naszego organizmu witaminy czy minerały. Jak najbardziej trafne spostrzeżenie, a więc umiar w piciu kawy jest wskazany.

Wydawać by się mogło, że sam sposób zaparzenia jest banalnie prosty, ale by zachować najważniejszą esencję i aromat należy wlewać do czajnika za każdym razem czystą wodą, a najlepiej jeżeli mamy specjalny filtr. Kawa może być podawana na różne sposoby jak już wcześniej wspominałam świetnie smakuje ze specjalnymi dodatkami, ale także z dodatkiem alkoholu. Natomiast  przygotowana na zimno, sprawdza się w upalne dni.

Filiżanka kawy jest niewinną używką, która dostarcza chwili beztroskiego relaksu, zbliża do rozmów i jest dobrym argumentem, by umówić się ze znajomymi na szybką rozmowę przy małym Espresso.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− jeden = 1

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 130 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony