Jestes tutaj: Home » FILM » „Operacja Argo” i „Życie Pi” dwa filmy, dwa numery jeden podczas uroczystości rozdania Oskarów

„Operacja Argo” i „Życie Pi” dwa filmy, dwa numery jeden podczas uroczystości rozdania Oskarów

(fot. sxc.hu)Ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej  odbyła się po raz 85. Galę poprowadził Seth McFarlane znany ze specyficznego poczucia humoru  i niewybrednych żartów.

Los Angeles, scena w Dolby Theatre rozświetlona milionami świateł, by gwiazdy i artyści z całego świata mogli poczuć niesamowitą magię jednego z najważniejszych wydarzeń w świecie filmu, w którym rozdanie Oskarów jest  niekwestionowanym numerem jeden.

W czasie najważniejszej uroczystości filmowej oczywista okazała się wygrana „Operacji Argo” w reżyserii Bena Afflecka (za scenariusz adaptowany, najlepszy film ubiegłego roku, najlepszy montaż). Obok filmu Afflecka prym na Gali wiodło „Życie Pi” Anga Lee. Zdobył o jedną statuetkę więcej  oraz  wyprzedził samego Stevena Spielberga sięgając po Oskara za najlepszą reżyserię (odniósł zwycięstwo także za najlepszą muzykę, efekty specjalne i zdjęcia). Najlepszym aktorem pierwszoplanowym  został Daniel Day – Levis. Za występ w filmie „Lincoln” w reżyserii Spielberga po raz trzeci miał możliwość odebrać nagrodę za pierwszy plan. Natomiast najlepszą pierwszoplanową aktorką została wybrana Jennifer Lawrence za „Poradnik pozytywnego myślenia”.  Aktorem drugoplanowym został nagrodzony Christopher Waltz „Django” w reżyserii Quentina Tarantiono (film otrzymał również Oskara za najlepszy oryginalny scenariusz). W kategorii najlepsze kostiumy zwyciężył film „Anna Karenina”, a nagrodzona została Jackqueline Durran. Oskar za najlepszą charakteryzację, aktorkę drugoplanową (w tej roli Anne Hathaway) oraz najlepszy dźwięk (nagrodzeni Simon Hayes, Andy Nelson, Mark Paterson) został przyznany dla „Les Miserables Nędznicy”.

Z reguły Gala wręczania Oskarów jest uroczystością, która rządzi się swoimi schematami a w większości nominowane osoby, które są typowane przez większość na wygranych – wygrywają, ale w tym roku niektóre decyzję jury zaskoczyły wszystkich. Wielkim zaskoczeniem okazał się m.in. remis w kategorii najlepszy montaż dźwięku dla filmu „Wróg numer jeden” oraz Skyfall (film nagrodzony także w kategorii najlepsza piosenka – nagroda przyznana Adele). Niespodzianką był także fakt, iż zwycięzce za najlepszy film ogłosiła Michelle Obama za pomocą satelity z Białego Domu. Nie mogła osobiście pojawić się na Gali wręczenia Oskarów, ponieważ uczestniczyła w ważnej kolacji z członkami  Narodowego Zrzeszenia Burmistrzów. Na Gali nie mogło także zabraknąć licznych występów muzycznych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 9 = szesnaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 192 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony