Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Postanowienia mężą i żony na Wielki Post

Postanowienia mężą i żony na Wielki Post

(fot. instytutdidaskalos.pl)Typowe postanowienia wielkopostne męża i żony:

– spłacić pierwszą ratę za samochód, pralkę, lodówkę, telewizor i bóg wie jeszcze co;

– przy tym przeżyć do 10.  – martwi się żona;

– zrobić postanowienia OSZCZĘDZANIA chociaż i tak na raty wzięliśmy już telewizor, lodówkę, pralkę i bóg wie co jeszcze – mówi mąż dzięki czemu widoczny obok plan oszczędzania jest zbędny;

– skądś nie wiadomo skąd pieniądze na utrzymanie dziecka, rachunki i bieżące opłaty;

Przypominam że budżet tej rodziny to ok 3. tys.brutto na męża, żona jest w drugiej ciąży, ma już jedno dziecko.

Ja się pytam jak tu żyć? Powiedzmy sobie, że są biedniejsi i w jeszcze gorszej sytuacji i niech nikt mi nie mówi, że pieniądze z podatków nie są dawane na łapówki dla takich polityków, lekarzy, prokuratorów, księży i Bóg wie kogo jeszcze.

Postanowienia typu: będę mniej jeść robimy dla swoich dzieci z powodu oszczędności. Postanowienia typu: będę ćwiczyła na siłowni zrobiłam sobie dzisiaj i wiem, że płacąc muszę na nie uczęszczać. Postanowienia typu: jak będę mogła to zrobię to i to, zrobię to od jutra nigdy nie są udane. Postanowienia typu: zrezygnuje z czekolady są często związane z brakiem pieniędzy na swoje łakomstwo, a nie z prawdziwą chęcią zrezygnowania. Czyli nie jem czekolady bo nie stać mnie albo wolę te pieniądze inaczej wykorzystać. Postanowienia: schudnę – tu odwołam się do kobiet. Schudnąć nie łatwo? Dlaczego? Ciągły ruch, dzieci, praca, ręce ciągle są czymś zajęte… schudniecie nawet się nie obejrzycie.

Postanowienia, postanowień koniec! Zrywam z nimi. Lepsze są plany i prawdziwe założenia

Plan treningu, plan umowy, plan dnia, ramowy plan lekcji, plan na miesiąc: wydatki, rachunki, raty, lokaty, plan na rok: szkoła (podręczniki, zeszyty, kredki, pisaki i cała wyprawka szkolna). Niektórym przypominam, że szkoła kosztuje na rok około 1000 do 2000 tysięcy. Studiując liczę sobie jeszcze dojazd plus zaliczkę spłaty czesnego więc wiem, że moje studia na 3. lata kosztują może nie dużo w porównaniu z innymi uczelniami, ale jest to suma około 10 – 11 tys. I powiedzcie mi jak dalej mam założyć, że życie to nie ciągła udręka lecz coś pięknego jak sobie pomyśle o postanowieniach na Wielkie oszczędzanie miesięczne?! Help!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem × 2 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 196 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony