Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Gregorian ponownie w Polsce

Gregorian ponownie w Polsce

(fot. materiały prasowe)Największe przeboje wykonane w kultowych „gregoriańskich” aranżacjach. Mistyczne wersje naszych ulubionych utworów. Opary tajemniczości oplatające hity ze szczytów list przebojów.

Wiosną jeden z najbardziej rozpoznawalnych chórów świata ponownie odwiedzi Polskę!  Podczas ich ostatniej wizyty w Warszawie, Łodzi i Zabrzu sale pękały w szwach. Zachwycona publiczność zgotowała mnichom owacje na stojąco, bisom nie było końca. Dlatego grupa postanowiła po raz kolejny wystąpić w naszym kraju. Już w marcu będziemy mieli okazję raz jeszcze posłuchać rewelacyjnych „zakonników” na żywo – w Warszawie, Gdyni i Poznaniu.

Zarówno przy pierwszych swoich płytach, jak i teraz, kryterium wyboru utworów jest proste: Gregorianie stosują w swej muzyce wyłącznie siedem tonów. W praktyce oznacza to jednak problemy z doborem repertuaru, tak, by odpowiadał on tonacji i tym samym został dobrze zaaranżowany i wykonany. Chorał gregoriański to jednogłoskowy śpiew liturgiczny w kościele rzymskokatolickim. Piosenki muszą sprostać tym regułom, co jak widać, imponująco wychodzi śpiewającym mnichom – w ich repertuarze znajdziemy cały przekrój muzycznego świata – od Stinga po Duran Duran.

Oprócz serii Masters of chant w dorobku zespołu są też takie pozycje jak krążek The Dark Side, na którym pojawiły się cięższe brzmienia, czy Gregorian Christmas: Chants & Motetsalternatywa do tradycyjnej muzyki bożonarodzeniowej. Wielka popularność Gregorian przyczyniła się do powstania wielu naśladowców, nie mniej jednak to właśnie Gregorianie są jedynym, niepowtarzalnym i charakterystycznym zespołem.  Ich największe hity będzie można usłyszeć na trzech koncertach w Polsce – w Warszawie, Gdyni i Poznaniu.

4 marca 2013 – Warszawa, Sala Kongresowa, godz. 19.00
5 marca 2013 – Gdynia, Hala Gdynia, godz. 19.00
23 marca 2013 – Poznań, Hala Arena, godz. 19.00

Bilety na poznański koncert cenie 120 zł, 140 zł i 180 zł (w zależności od miejsca) dostępne w Arenie oraz na http://www.makroconcert.com/pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem × = 56

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 056 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony