Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Dziś premiera płyty Imagine Dragons

Dziś premiera płyty Imagine Dragons

(fot. materiały prasowe)Imagine Dragons to amerykańska kapela rockowa, która powstała w Las Vegas w 2008 roku.  Mają na koncie kilka EP, kontrakt z Interscope Records i dobrze rokującą karierę prowadzoną z niezwykłą konsekwencją. Do tej pory wydali kilka EP, a ich utwory zdobyły dużą popularność m.in. za sprawą seriali „Gossip Girl” i „Glee”.

Ukoronowaniem pasma nieprzerwanych sukcesów jest wydanie debiutanckiego albumu „Night Visions”, który od razu trafił na #1 sprzedaży iTunesa i #2 Billboard 200. Znalazło się na nim jedenaście utworów, a promujący go singiel „It’s Time“ uplasował się w czołówce Billboard Rock Charts i zdobył nominację do MTV Video Music Award. W ramach promocji płyty, Imagine Dragons wyruszą w trasę koncertową obejmującą Europę i USA.

W świecie, w którym każdy nastolatek z kamerką internetową może zostać gwiazdą rocka (a potem przebrzmiałą sławą w kilka miesięcy), Imagine Dragons reprezentują sobą orzeźwiający powrót do wypróbowanych tradycji wielkiego rock’n’rolla. Nauczyli się, jak być zespołem na dawnych zasadach – pisząc świetne piosenki i grając je na żywo przed coraz większą publicznością. Ale ich sekretną bronią jest coś, co straciliśmy w naszej ekshibicjonistycznej, postinternetowej kulturze muzycznej – TAJEMNICA. „Nazwa zespołu to anagram”, mówi gitarzysta zespołu, Wayne Sermon. „Mieliśmy na myśli pewną frazę, ale nie chcieliśmy tak nazwać zespołu, więc przestawiliśmy litery i wyszło nam Imagine Dragons. Nawet własnym matkom nie powiedzieliśmy, co to było za zdanie. Jako artysta tak wiele z siebie wystawiasz na widok publiczny, że dobrze jest zachować trochę w tajemnicy.”

Wydając „Night Visions”, Imagine Dragons w końcu mają szansę pokazać światu, jak brzmi MAGIA. Zaczynają od wyrazistego manifestu w „Radioactive”, który miesza pulsujący podkład z delikatnymi akustycznymi gitarami, a w warstwie tekstowej opowiada o stawianiu czoła apokalipsie. „Chcemy, żeby ludzie posłuchali tej piosenki i poczuli się wzmocnieni”- wyjaśnia Reynolds, w zespole odpowiedzialny za partie wokalne i perkusyjne. Tymczasem delikatność takich piosenek jak „Demons” równoważy rozmach albumu z poczuciem ludzkiej intymności. „Tytuł płyty powstał bardzo organicznie”, mówi Reynolds, przypominając sobie ogólny temat albumu. „Siedzieliśmy w pokoju i wypisywaliśmy, co znaczy dla nas zespół i ta płyta. Wszyscy zmagamy się z własnymi demonami i lękami, ale nic nie uspokaja umysłu tak, jak twórczość. Wiele z piosenek na albumie zostało napisanych późno w nocy, a wiele tematów zaczerpnąłem z moich snów czy nawet koszmarów. Więc kiedy pojawił się tytuł „Night Visions”, pasował doskonale. Mamy nadzieję, że zainspiruje on słuchaczy do tworzenia i nie poddawania się w swoich własnych zmaganiach.

TRACKLISTA:

1. Radioactive
2. Tiptoe
3. It’s time
4. Demons
5. On top of the World
6. Amsterdam
7. Hear Me
8. Every Night
9. Bleeding Out
10. Underdog
11. Nothing left to say

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


4 × trzy =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony