Jestes tutaj: Home » FILM » Lasse Hallström – ” I wciąż ją kocham”

Lasse Hallström – ” I wciąż ją kocham”

(fot. mdds.blog.onet.pl)Oto jak miłość zmusza nas do podjęcia najtrudniejszych decyzji w życiu.  Dwoje bohaterów to John Tyree i Savannah. Najpierw fabuła toczy się wokół Johna. Poznajemy jego historię: dzieciństwo spędził przy swoim autystycznym ojcu (w tej roli niesamowity Richard Jenkins).

Matka opuściła dom gdy on był jeszcze małym dzieckiem. Opieka nad chorym tatą sprawia, że młody człowiek nie mogąc mieć lepszego wykształcenia znajduje dla siebie ratunek – służba dla Stanów Zjednoczonych. I młoda Savannah zajmuje się wraz z grupą studentów, akcjami dobroczynnymi budując  domy dla ubogich w Habitat for Humanity. Poznają się na plaży podczas przepustki Johna. Z pozoru można powiedzieć, że jest to tylko przelotny wakacyjny romans żołnierza z dziewczyną jednak odkrywając dalszą ich historię można powiedzieć śmiało, że tych dwoje połączy niezwykła więź.

John i Savannah, choć z różnych światów, zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia.

Po dwóch tygodniach John wraca do wojska, a Savannah do szkoły. Piszą do siebie listy. John miał spędzić na misji rok, ale na kilka tygodni przed spodziewanym końcem, terroryści organizują atak na WTC i John wraz ze swoją kompanią musi pozostać w wojsku. Wydarzenia z jedenastego września, które wstrząsnęły światem, wstrząsną również ich życiem. John musi wybrać między uczuciem do dziewczyny i wiernością ojczyźnie. Miłość tych dwojga zostaje wystawiona na wielką próbę. Piszą do siebie listy, czasem trudne i bolesne:

„Kiedy zamykam oczy, widzę Twoją twarz, kiedy idę niemal czuję Twoją dłoń w mojej. To jest we mnie wciąż żywe, lecz o ile kiedyś przynosiło mi pociechę, to teraz sprawia mi ból.”

Ale są też listy miłosne :

„Prawdziwa miłość oznacza, że zależy Ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz”.

Dzięki temu spędzają każdą możliwą chwilę na tym aby wrócić pamięcią do zdarzeń z wakacji i uporać się z czasem i przestrzenią tak dzielącą i tak zbliżającą zarazem. Czas i przestrzeń mogą działać na miłość.Uważają, że nie ma znaczenie to, że spotkają się dopiero za rok, ważne jest to, że się kochają. Ale po jakimś czasie bez kontaktu i bez telefonów miłość osłabła.

John musi wrócić i naprawić ich relacje, odbudować ich miłość. Staje przed prawdziwym wyzwaniem. A jakim? Dowiecie się po obejrzeniu filmu.

Dodam tylko:

W rolach głównych Channing Tatum, znany z roli choćby Tylera Gaga z filmu Step Up – Taniec zmysłów i Step Up 2, oraz Amanda Seyfried z „Mama Mia!”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 6 = sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 061 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony