Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Rozważania o miłości,sobie samej i inne

Rozważania o miłości,sobie samej i inne

(fot. verglas.pinger.pl)Prostowanie włosów przez kobietę to ważne zajęcie – mówię do swojego chłopaka.

Ależ po co ci to kobieto – mówi on – przecież i tak jesteś śliczna.

Jemu podoba się tak jak jest a mi nie. Ja wszystko bym chciała zmieniać a on nie. Wszystko na siłę a on mówi zwolnij choć podświadomie. Jak tu pogodzić te dwa odmienne stanowiska? Gdy kobieta chce a gdy facet mówi, że on nie potrzebuje. Ja jeszcze nie mam na to sposobu bowiem nie da się go mieć.

W związku trzeba iść na kompromis. A ja czasami wręcz nie umiem i próbuje mu na siłę powiedzieć np. Kochanie zmień fryzurę. Jak on tego sam nie będzie chciał to na siłę mu nie wmówisz choćbyś chciała. Ostatnio zastanawiam ile kobiet tak jak ja chce by ich partner na siłę próbował się zmienić. Na darmo próbujecie kobiety! A może trzeba zacząć od siebie i od swoich możliwości i zacząć szanować siebie i swoje błędy. Ktoś kiedyś powiedział, że jak widzimy same wady w innych to tak naprawdę coś z nami nie tak. Nie wiem czy ten ktoś miał rację czy nie, ale uważam że jest w tym trochę prawdy. Nie umiem siebie zaakceptować w pełni to mój błąd, widzę defekty czyjejś urody bo tak naprawdę siebie nie doceniam i nie widzę w sobie „ślicznej dziewczyny”. Trzeba zacząć traktować siebie i innych dobrze, ale zaczynając zawsze od siebie.

Paulo Coehlo pisał: „Co spra­wia, że człowiek zaczy­na niena­widzić sam siebie? Może tchórzos­two. Al­bo nieodłączny strach przed po­pełnianiem błędów, przed ro­bieniem nie te­go, cze­go in­ni oczekują”.

Mój ulubiony autor ma rację ludzie tchórzą, uciekają nawet przed sobą, w ten sposób uświadamiam sobie ważną rzecz, że nie wolno nam się bać siebie swoich błędów i możliwości ich zrekompensowania. Sprawy zawsze zachodzą za daleko gdy oczekujemy od innych wierności, uczciwości, akceptacji a sami sobie jesteśmy wrogiem. Sprzeczność goni sprzeczność. Aby zrozumieć siebie trzeba odkryć swoje możliwości. Ile jestem w stanie zmienić w sobie, na ile rzeczy mnie w życiu stać, co mogę zrobić dla swojej osoby aby się zmienić na lepszą osobę.

Znowu odwołam się do cytatu Paulo Coelho: „Co to jest praw­dzi­we Ja? […] To kim jes­teś, a nie to, co z Ciebie uczyniono”. To jest esencja zawarta w tak prostych słowach. Kim właściwie jestem?

Nie muszę oglądać się na innych aby popatrzeć w głąb siebie, nie muszę pokazywać dokąd ten świat biegnie, jakie są jego granice żeby ocenić ile z siebie jestem w stanie poświęcić, bo wiem w głębi duszy, że dużo.

Prawda o sobie czasem boli i koryguje to myślenie emocjonalne bo bardzo uderza kogoś krytyka ze strony innych. Czasem szaleństwo doprowadza nas do tak wielkiego bólu, że nie możemy istnieć. Możemy nawet doprowadzić się do takiego stanu jak Weronika która postanowiła pewnego dnia umrzeć: „Kiedy połykałam na­sen­ne tab­letki, chciałam za­bić ko­goś, ko­go niena­widziłam. Nie wie­działam, że żyją we mnie in­ne We­roni­ki, które umiałabym pokochać”.

Może żyją w nas dwie Weroniki a może nie jesteśmy zgodni co do faktu, że jesteśmy prawdziwi i jedyni w swoim rodzaju. Jedna część może odzwierciedlać nasze oczekiwania, druga marzenia.

„Ta­lent jest da­rem uni­wer­salnym, ale pot­rze­ba wiel­kiej od­wa­gi, żeby go wy­korzys­tać. Nie bój się być najlepsza”.

Rozgadałam się o sobie a tu przecież chodziło o mówienie jak postawić sprawy z chłopakiem na właściwe tory. Prawdą jest, że „Praw­dzi­wa miłość poz­wa­la każde­mu iść swoją drogą, bo to nie może w żaden sposób od­da­lić od siebie dwóch Połówek”. Uważam że ten cytat jest mi bliski i zarazem bardzo daleki. Każdy z nas idzie w życiu swoją drogą, i pewnego dnia spotyka tę właściwą osobę, z którą chce spędzić resztę swojej drogi. Mówi: Choć ze mną moją drogą, ale nie zbaczaj nigdy ze swej drogi. Każda droga więc jest inna. Ale inni powiedzą: Chodźmy razem jedną drogą tylko jedna droga zaprowadzi nas do szczęścia. I obie wizje są na ogół dobre. Zarówno idąc swoją drogą równorzędnie można natknąć się na osobę idącą na tym samym poziomie co my: ona się zakochuje, my też, ona jest młoda, my też, mamy wspólne zainteresowania, mamy razem wspólną pracę, plany na przyszłość i budujemy na gruncie poznanej nam drogi. Dwie połówki idą więc razem każda ma tylko część swoich planów, które sama spełnia, ale nie może tego zrobić bez tej drugiej połówki.

I tak zakończę te jakże dziwne rozważania na tematy: facet a kobieta, jak siebie nie nienawidzić i inne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem − = 6

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 035 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony