Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Nowy muzyczny projekt Trenta Reznora

Nowy muzyczny projekt Trenta Reznora

(fot. informacja prasowa)How To Destroy Angels to nowy, eksperymentalny projekt muzyczny Trenta Reznora (frontman Nine Inch Nails, zdobywca Oscara za muzykę do filmu Social Network”) oraz jego żony Mariqueen Maandig. W jego skład wchodzą również Atticus Ross, współtwórca score do „Social Network” i Rob Sheridan, odpowiadający za wizualną stronę twórczości NIN.

Pierwsze oficjalne wydawnictwo zespołu po podpisaniu kontraktu z Columbia Records – „An Omen EP” – ukazało się w listopadzie ub. r. na winylu i w sprzedaży cyfrowej i przyniosło m.in. utwory „Keep It Together”, „Ice Age” czy „The loop Closes”. Do każdego z nich nakręcono klimatyczne videoklipy.

5. Marca do sprzedaży trafi debiutancki longplay How To Destroy Angels „Welcome Oblivion”. Album w wersji podstawowej zawiera 13. utworów z pogranicza mrocznej elektroniki i eksperymentalnego popu. Materiał promować będzie singiel „How Long?” – jedna z najbardziej 'śpiewnych’ kompozycji w karierze Reznora, zaśpiewana przez jego małżonkę. Klip do tego utworu można obejrzeć już na oficjalnej stronie zespołu. Zespół planuje wyruszyć w trasę koncertową – na razie ogłosił dwa pierwsze występy – oba będą mieć miejsce w kwietniu podczas festiwalu Coachella w Kalifornii.

Album  „Welcome Oblivion” ukaże się na CD a później także w specjalnej, zawierającej 2 dodatkowe utwory („The Province of Fear” i „Unintended Consequences”) wersji winylowej (2LP+CD). Na dołączonym krążku CD znajdzie sie materiał z wersji deluxe (15. utworów).

Tracklista CD:

1. The wake-up
2. Keep it together
3. And the sky began to scream
4. Welcome oblivion
5. Ice age
6. On the wing
7. Too late, all gone
8. How long?
9. Strings and attractors
10. We fade away
11. Recursive self-improvement
12. The loop closes
13. Hallowed ground

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


jeden × = 7

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 088 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony