Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Gitarzystka Michaela Jacksona na Gitarowym Rekordzie Guinnessa

Gitarzystka Michaela Jacksona na Gitarowym Rekordzie Guinnessa

(fot. topguitar.pl)Jennifer Batten znana jest jako charyzmatyczna gitarzystka, grająca do 2009 roku u boku Michaela Jacksona. Dołączyła do jego grupy w 1987 r., przy okazji trasy koncertowej Bad i została w zespole już do końca kariery mistrza muzyki pop. Pierwszego maja zagra wraz z gitarową orkiestrą prowadzoną przez Leszka Cichońskiego na wrocławskim Rynku. Podczas zeszłorocznej imprezy Hey Joe zagrało wspólnie 7273 gitarzystów. Gitarowy Rekord Guinnessa po raz kolejny został pobity.

Można śmiało powiedzieć, że przez 10. lat przypadających na szczytowy okres współpracy z Michalem Jacksonem, Jennifer Batten była współtwórcą scenicznego sukcesu króla popu. Zagrała z nim najważniejsze światowe trasy koncertowe oraz nagrała płyty, które przeszły do historii muzyki. Uczestniczyła ponadto w nagraniach takich artystów jak Jeff Beck, Carmine Appice, Michael Sembello, Carl Anderson, a także przy rejestracji debiutanckiej płyty Cindy Cruse. Występowała w teledyskach Michaela Jacksona, Jeffa Becka, Natalie Cole i Sary Hickman. Pracowała także jako muzyk sesyjny oraz jako artysta solowy.

W środowisku muzycznym postrzegana jest jako najwybitniejsza obecnie kobieta – wirtuoz gitary. W 2009 r. czytelnicy czasopisma Guitar Player wybrali ją najlepszą gitarzystką świata, a był to rok, w którym w innych kategoriach czołowe miejsca zajęli m.in. Eric Clapton, Pat Metheny, Kirk Hammett, Warren Haynes czy Derek Trucks.

Batten znana jest z tego, że swoją energią jest w stanie „wypełnić” scenę największej nawet sali koncertowej. W tym roku wystąpi podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu. Do tej pory w imprezie udział wzięli m.in. Steve Morse (Deep Purple), Marcus Miller, Leon Hendrix, Al Di Meola, Tommy Emmanuel, Ray Wilson (były wokalista Genesis), Ten Years After, Tood Wolf (gitarzysta Sheryl Crow), Bernie Marsden (gitarzysta Whitesnake), a także wszyscy najważniejsi polscy gitarzyści.

Cztery najlepsze wyniki na świecie w równoczesnym graniu na gitarze należą do Polaków. W 2009 roku na wrocławskim Rynku zebrało się 6347 gitarzystów, rok później pojwiło się 4597 osób. W następnym roku „Hey Joe“ zagrało wspólnie 5601 gitar. W 2012 r. Gitarowy Rekord Guinnessa obchodził 10. urodziny, a gitarowa orkiestra liczyła 7273 osoby.

Również w tym roku  czekamy 1. maja na wrocławskim Rynku na wszystkich chętnych pragnących wspólnie ustanowić kolejny Gitarowy Rekord Guinnessa!

Więcej informacji na stronie: heyjoe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 × = cztery

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 062 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony