Jestes tutaj: Home » FILM » Dar nieba – recenzja

Dar nieba – recenzja

(fot. 1.fwcdn.pl)Dzisiaj obejrzałam, nie najnowszy bo z 2000 roku, film Woodego Allena pt. „Dar z nieba”. Ten jeden z najoryginalniejszych reżyserów porusza tym razem temat wiary i cudów. Ukazuje nam jak zrobić z wiary prawdziwy interes, jak odnieść korzyść.

Jak zwykle ukazuje nam to na swój satyryczny sposób. Kto zna jego filmy zapewne będzie wiedział o co chodzi i jakiego rodzaju humoru się tutaj spodziewać. Tyle tytułem wstępu, a teraz przejdźmy do fabuły. Film zaczyna się od sceny, w której główny bohater (w tej roli reżyser filmu Woody Allen) wiezie zwłoki swojej żony, jak się później okazuje niewiernej. Podczas tej podróży nieszczęśliwie poćwiartowane części wypadają na drogę w okolicach miasteczka EL Nino. Ponieważ jest noc przez przypadek pozostawia rękę. Następnego dnia znajduje ją przypadkowa, niewidoma kobieta. W nieznany nikomu sposób okazuje się, że ręka jest cudowna i staruszka odzyskuje wzrok. Przez to wydarzenia bierze znalezioną część ciała jako cudowną rękę Maryi i zanosi ją do kościoła. Proboszczem kościoła jest młody ksiądz, który namiętnie kocha się w lokalnej prostytutce. Umieszcza on dłoń w kościele. Szybko okazuję się, że kto tylko przyjdzie do niej z prośbą, zostanie ona spełniona. Wymienię tylko niektóre: człowiekowi, który stracił nogi, znowu je odzyskuje, chłopak przestaje mieć pryszcze, kobieta dostaje większe piersi. Miejscowość szybko staje się bardzo znana. Wiadomość o dłoni dociera również do głównego bohatera, który postanawia udać się do El Nino. Jego tropem podąża kochanek zabitej kobiety, policjant, który podejrzewa go o zabójstwo. To tyle z fabuły.

Akcja się rozkręca i początkowo spokojny i powolny film z czasem nabiera tempa. Film może nie nadzwyczajny, nie niezwykły, jednak momentami dający do myślenia. Może ktoś po obejrzeniu pozwoli sobie na chwilową refleksję dotyczącą wiary, cudów, spojrzenia na kościół. Na koniec dodam, że oprócz Woodego Allena występuje w filmie także kilku innych znanych aktorów, m.in. Sharon Stone, Kiefer Sutherland oraz znana z roli niani Fran Drescher.

Zapraszam do obejrzenia, i zapoznania się z tym ciekawym spojrzeniem na cuda.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery + 6 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 813 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony