Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » O miłości i szaleństwie

O miłości i szaleństwie

(fot. jagusia79.blox.pl)Powiadają, że pewnego razu spotkały się na Ziemi wszystkie uczucia i cechy ludzkich istot. Gdy Znudzenie ostentacyjne ziewnęło po raz trzeci, Szaleństwo, jak zwykle obojętnie dzikie zaproponowało:

– Pobawmy się w chowanego!

Intryga niezmiernie zaintrygowana uniosła tylko lekko brwi, a Ciekawość nie mogąc się powstrzymać spytała z typowym dla siebie zainteresowaniem:

– W chowanego? A co to takiego?

– To zabawa – wyjaśniło żywo Szaleństwo – polegająca na tym że ja zakryje sobie oczy i powolutku zacznę liczyć do miliona. W międzyczasie wy wszyscy dobrze się schowacie, a gdy skończę liczyć moim zadaniem będzie was odnaleźć. Pierwsze z was, na którego kryjówkę trafię, zajmie moje miejsce w następnej kolejce. Podekscytowany Entuzjazm zaczął tańczyć w towarzystwie Euforii. Radość podskakiwała tak wesolutko, że udało przekonać do gry Wątpliwość a nawet Apatię, której nigdy niczym nie udało się zainteresować. Jednakże nie wszyscy chcieli się przyłączyć. Prawda wolała się nie chować, w końcu i tak zawsze ją odkrywano. Duma stwierdziła że zabawa jest głupia, ale tak naprawdę w głębi duszy gryzło ją, że pomysł wyszedł od kogo innego, Tchórzostwo nie chciało ryzykować.

– Raz, dwa, trzy – zaczęło liczyć Szaleństwo

Najszybciej schowało się Lenistwo, osuwając się za pierwszy lepszy napotkany kamień. Wiara pofrunęła do nieba, a Zazdrość ukryła się w cieniu Triumfu, który z kolei wspiął się o własnych siłach hen na sam szczyt najwyższego drzewa. Wspaniałomyślność długo nie mogła znaleźć dla siebie odpowiedniego miejsca, gdyż wszystkie kryjówki wydawały jej się idealne dla jej przyjaciół.

Krystalicznie czyste jezioro było wymarzonym miejscem dla Piękności, dziupla w sam raz dla nieśmiałości, motyle skrzydła stworzono dla Zmysłowości, powiew wiatru okazał się być najlepszy dla Wolności. W końcu Wspaniałomyślność schowała się za promyczkiem słońca, z kolei Egoizm znalazł sobie jak sądził wspaniałe miejsce: wygodne i przewiewne a co najważniejsze przeznaczone wyłącznie dla niego. Kłamstwo schowało się na dnie oceanu, a może skłamało i tak naprawdę schowało się za tęczą? Pasja i Pożądanie w porywie gorących uczuć wskoczyli w sam środek wulkanu. Niestety wyleciało mi z pamięci gdzie schowało się Zapomnienie, ale to przecież mało ważne. Gdy Szaleństwo liczyło dziewięćset dziewiedziesiąt dziewięć tysięcy dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć Miłość jeszcze nie zdołała sobie odpowiedniego miejsca. W ostatniej chwili odkryła jednak zagajnik dzikich róż i schowała się wśród ich krzaczków.

– Milion – krzyknęło w końcu Szaleństwo i dziarsko zabrało się do szukania.

Od razu, rzecz jasna odnalazło schowane parę krzaków dalej Lenistwo. Chwilę potem usłyszało Wiarę rozmawiającą w niebie z Panem Bogiem. W ryku wulkanów wyczuła natomiast obecność Pasji i Pożądania. Następnie przez przypadek, odnalazło Zazdrość co szybko doprowadziło ją do kryjówki Tryumfu. Egoizmu nie trzeba było wcale szukać, gdyż jak z procy wyleciał ze swej kryjówki, kiedy okazało się, iż wpakował się w sam środek gniazda dzikich os. Trochę zmęczone szukaniem Szaleństwo, przysiadło na chwilę nad stawkiem, w ten sposób znalazło piękność. Jeszcze łatwiejsze okazało się odnalezienie Wątpliwości, która niestety nie potrafiła się zdecydować, z której strony płotu najlepiej się ukryć. W ten sposób wszyscy zostali znalezieni: Talent wśród świeżych ziół, Smutek w przepastnej jaskini, a Zapomnienie… cóż już dawno zapomniało iż bawi się w chowanego. Do znalezienia została tylko Miłość. Szaleństwo zaglądało za każde drzewko, sprawdzało w każdym strumyczku, a nawet na szczytach gór i już miało się poddać, gdy odkryło niewielki różany zagajnik. Patykiem zaczęło odgarniać gałązki… Wtem wszyscy usłyszeli przeraźliwy okrzyk bólu. Stało się prawdziwe nieszczęście! Różane kolce zraniły Miłość w oczy, Szaleństwu zrobiło się niezmiernie przykro, zaczęło prosić, błagać o przebaczenie, aż w końcu poprzysięgło zostać przewodnikiem ślepej z jego winy przyjaciółki.

I to właśnie od tamtej pory, od czasu gdy po raz pierwszy bawiono się na ziemi w chowanego, Miłość jest ślepa i zawsze towarzyszy jej Szaleństwo.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


7 + = dziewięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 621 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony