Jestes tutaj: Home » FILM » Ciche Wzgórza w natarciu

Ciche Wzgórza w natarciu

(fot. get-2.wpapi.wp.pl)W 1999 roku do domów graczy zawitała jedna z najlepszych gier z rodziny survival horrorów na świecie. Dzięki tej właśnie grze, nie jednemu graczowi przeszły ciarki na plecach i podniosło się tętno. Teraz mamy okazję oglądać to na dużym ekranie.

W 2006 roku na ekranach kin pojawiła się ekranizacja tej właśnie gry. Opowiadała ona historię rodziny, chcącej uratować chorą córeczkę. W tym celu, matka udaję się z dzieckiem do miasteczka o nazwie Silent Hill. Miasteczka, które od dłuższego czasu nawiedza dziewczynkę w snach.

Ekranizacje są wyjątkowo trudnym przedsięwzięciem. Ponieważ trzeba się zmierzyć nie tylko z masą fanów, ale również z jej interpretacją. Trzeba jednak przyznać, że autorom pierwszej części udało się zachować odpowiedni klimat. Ogląda się ją bardzo fajnie. Wciąga nas niczym miasteczko, przyjeżdżających ludzi swoimi tajemnicami i sekretami.

Rok temu w kinach pojawiła się część druga tego filmu. Jest kontynuacją części pierwszej, więc jeśli ktoś jej nie oglądał to radze nadrobić zaległości przed podejściem do drugiej części. Nastoletnia dziewczyna wyrusza w poszukiwaniu swojego ojca, który zniknął w dziwnych okolicznościach. Wszystkie drogi i wskazówki prowadzą ją do miasteczka Silent Hill.

Klimat jest utrzymany na świetnym poziomie. Ogląda się tą część z dużą przyjemnością i zaciekawieniem. Nie wywołuje może takiego napięcia jak część pierwsza, jednak swój klimat posiada. Bardzo fajne filmy, zapowiadające nam dość ciekawą sagę. Pod warunkiem, że ktoś postanowi ją kontynuować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ cztery = 10

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 061 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony