Jestes tutaj: Home » FILM » Dwoje do poprawki – recepta na miłość

Dwoje do poprawki – recepta na miłość

(fot. kalejdoskop.wroclaw.pl)W rolach głównych Meryl Streep i Tommy Lee Jones. Jest to historia małżeństwa Kay i Arnolda, które z biegiem lat odgradza się od siebie.

Na pozór niby udane małżeństwo, jednak nic się nie zmienia z biegiem czasu. Rutyna życia codziennego sprawia że oddalają się od siebie, śpią osobno, nie rozmawiają ze sobą. Arnoldowi wydaje się że wszystko jest w porządku i dalej może być tak jak jest. Kay uważa, że mąż za mało czasu poświęca jej i ich wspólnym sprawom. W ich domu wykonuje się powtarzające się codziennie czynności (Kay przygotowuje mężowi kolację, on kładzie się spać a jej brakuje miłości, czułości, sexu). Kay ma dość takiego stanu rzeczy i postanawia  wprowadzić w życie małżeńskie  prawdziwe relacje i stosunki jakie powinny w nim panować.

Zapisuje siebie i Arnolda na terapię małżeńską. Ma ona na celu uzdrowić ich małżeństwo i pomóc im na nowo odnaleźć miłość. Bohaterowie podczas kuracji mówią o swoich potrzebach racjonalnie, ale niekiedy z wielkim trudem.

Reżyser odzwierciedla prawdę o małżeństwie jako o czymś o co trzeba dbać i co trzeba szanować.

Wszystko może być prawidłowe: dom, rodzina, dzieci. Ale co jeśli to już nie daje nam poczucia szczęścia i spełnienia tak ważnego aby te relacje mogły przestać być tylko dlatego że są dzieci i trzeba ze sobą być. Że ma się wspólny dom, ogródek i wspaniałą pracę? Co jeśli to już nie wystarcza i chcemy powrócić do małżeńskiego „zakochania się”?

Jest to jeden z tych filmów, które ukazują problemy małżeńskie pojawiające się prędzej czy później w związku. David Frankel zrobił po prostu komedię obyczajową, w której nie brakuje złośliwości, docinków, intymnych scen i rozmów między małżonkami. Zaraziłam się już nieobojętnością na jakże ważny temat „miłość w małżeństwie”.  Bowiem trzeba o nią walczyć, podążać do celu aby na końcu wygrać miłość. Tak jak główni bohaterowie, zresztą znakomicie obsadzeni potrafią odzwierciedlić swoją drogę do prawdziwego małżeńskiego szczęścia tak i ja wam życzę miłego oglądania.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem − = 7

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 085 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony