Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Życie Pi” – recenzja

„Życie Pi” – recenzja

(fot. blogspot.com)„Życie PI” – fascynująca opowieść o zebrze ze złamaną nogą, orangutanie, hienie, tygrysie bengalskim i hindusie Piscine „Pi” Patel, syn właściciela zoo, którzy wspólnie dryfują w szalupie na wodach Pacyfiku.

Kto kogo zabije? Kogo uda się oswoić? Kto się będzie musiał pogodzić z instynktem tygrysa? Niezwykła książka „Życie Pi”, niezwykła baśń Yanna Martela – kanadyjskiego pisarza i podróżnika, wszystko może się zdarzyć.

Głównym bohaterem jest tytułowy Pi. Jako szesnastoletni chłopak przeprowadza się z Indii do Kanady. Statek, którym płynie tonie. Jedynym ratunkiem staje się szalupa ratunkowa. Wraz ze zwierzętami – dodam że bardzo niebezpiecznymi Piscine udaje się im przeżyć katastrofę. Jak zakończy się tak niebezpieczna podróż? Co jest prawdziwsze –  alternatywna opowieść na temat wydarzeń na morzu, sprowokowana niedowierzaniem japońskich wysłanników armatora, badających przyczyny zatonięcia czy twierdzenie że przeżycie siedmiu miesięcy tułaczki Pi zawdzięcza towarzystwu wielkiego kota?

Wybierzcie sami! Uwierzcie lub nie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dwa × = 18

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 649 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony