Jestes tutaj: Home » slider » Szpilka-Mollo zapowiedź walki

Szpilka-Mollo zapowiedź walki

(fot. natemat.pl)Już dzisiejszej nocy w UIC Pawilon w Chicago w walce wieczoru Artur Szpilka (12-0, 9 KO) skrzyżuje rękawice z Amerykaninem Mike Mollo ( 20-3-1, 12 KO). Dla urodzonego w Wieliczce Szpilki, poza doświadczeniem jakie może zdobyć walcząc za oceanem, jest to kolejna szansa na wyśrubowanie bilansu swoich walk, a co za tym idzie zwiększenie szans na coraz bardziej prestiżowe a co za tym idzie lepiej płatne walki.

Bez wątpienia w chicagowskiej hali, enfant terrible polskiego boksu będzie mógł liczyć na wsparcie i doping Polonii amerykańskiej zwłaszcza, że nie od dziś wiadomo, że klimat Wietrznego Miasta „od zawsze” sprzyja polskim bokserom (wygrane walki choćby Gołoty i Adamka). Jednak według fachowców i ekspertów bez względu na miejsce walki, Szpilka jest zdecydowanym faworytem dzisiejszej potyczki. Zdolny, kontrowersyjny, pewny siebie, ambitny a przy tym według sporej grupy fanów, największy talent jaki pojawił się w polskim boksie w ostatnich latach, stanie naprzeciw boksera, który najlepsze lata swej kariery ma już za sobą. Przy czym słowo „kariera” jest w jego wypadku stanowczo na wyrost… Amerykanin bez wątpienia nie należy do wirtuozów ringu dysponuje mocnym i dokładnym lewym sierpem i wyróżnia się tym, że dużo fauluje. O wyniku walki przekonani są również bukmacherzy, którzy za zwycięstwo Szpilki płacą 1:10 a kurs na Amerykanina to aż 6:25! Zarówno promotor Szpilki, Andrzej Wasilewski jak i jego trener Fiodor Łapin twierdzą, że ich podopieczny jest doskonale przygotowany do walki, szanują warsztat bokserski rywala, ale jednocześnie zdają sobie sprawę, że dzisiejsza potyczka to tylko preludium do kolejnych trudniejszych walk jakie czekają na Polaka. Na wczorajszym oficjalnym ważeniu Mollo, który kolejny raz uniknął bezpośredniej konfrontacji ze Szpilką (nie stawił się  zarówno na konferencji prasowej i pokazowym treningu) ważył 105 kg a Polak wniósł na wagę 104,7 kg. Transmisje z gali w Chicago przeprowadzi Polsat Sport a początek walki Polaka awizowany jest na 5. rano czasu polskiego.

Redakcja portalu COOLTURALNI24 trzyma kciuki za Artura i liczy na efektowny nokaut w wykonaniu naszego boksera .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ sześć = 8

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 101 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony