Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Stanowisko ws. kina Femina

Stanowisko ws. kina Femina

(fot. zera2architekci.pl)W związku z pojawiającymi się od kilku tygodni doniesieniami dotyczącymi planu utworzenia sklepu Biedronka w budynku przy al. „Solidarności“ w Warszawie, który obecnie zajmuje kino Femina – chcielibyśmy przedstawić nasze stanowisko w tej sprawie.

Jeronimo Martins Polska S.A. jako firma, która rozwija się w sposób zrównoważony i odpowiedzialny, stara się tam, gdzie jest to możliwe, dopasowywać format i charakter swoich sklepów do lokalizacji, w których powstają. Dlatego, przygotowując naszą inwestycję we wspomnianym budynku, opracowaliśmy projekt, który pozwala pogodzić działalność sklepu z zachowaniem funkcji kina w tej lokalizacji.

Z propozycją zakładającą współistnienie sklepu i kina zwróciliśmy się w pierwszej kolejności do spółki Helios, obecnego najemcy nieruchomości i operatora kina Femina. Nasza propozycja zawierała nieodpłatne użyczenie powierzchni obejmującej 100-osobową salę kinową wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi. Koszty najmu sali kinowej przez cały okres współpracy pokryłoby JMP, przy czym powierzchnia sklepowa w żaden sposób nie ingerowałaby we wnętrze kina. Zaproponowaliśmy również operatorowi wsparcie promocyjne placówki. Nasza oferta miałaby charakter współpracy długofalowej i obowiązującej przez cały okres, w którym będziemy wynajmować lokal. Jedynym warunkiem stawianym przez nas było zagwarantowanie ambitnego repertuaru, skierowanego do wymagającego widza, który gwarantowałby studyjny charakter kina. Pomimo, że Helios podobnie jak my podziela pomysł kontynuacji tradycji kina w obecnej lokalizacji, nie przyjął naszej oferty, o czym zadecydowały względy biznesowe.

Podtrzymując chęć realizacji wspomnianego projektu kulturalnego, w najbliższych dniach zwrócimy się z naszą ofertą do innych operatorów, którzy mogą być nią zainteresowani.

Chcielibyśmy jeszcze raz podkreślić, że za każdym razem, kiedy poszukujemy nieruchomości na potrzeby naszej sieci, przystępujemy do rozmów w właścicielem lub do przetargu na wynajem obiektu, który trafił na rynek nieruchomości wyłącznie na podstawie decyzji właściciela (np. z powodu rezygnacji dotychczasowego najemcy czy zmiany funkcji obiektu). Tak było również w przypadku lokalu przy  al. „Solidarności“ – decyzja o możliwości wynajmu pomieszczeń, w których dziś działa kino, została podjęta niezależnie, przez właścicieli kamienicy. Gdybyśmy nie zdecydowali się na wynajęcie tej powierzchni, lokal i tak zmieniłby swoją funkcję wraz z przejęciem przez innego najemcę. W tej sytuacji oferujemy alternatywę i rozwiązanie, które godzi funkcje handlową z dotychczasową funkcją kulturalną.

Podkreślamy ponadto, że wszystkie nasze inwestycje realizujemy nie tylko w pełnej zgodności z obowiązującym prawem i w porozumieniu z lokalnymi władzami, ale również – tam, gdzie jest taka potrzeba – w ścisłej współpracy z miejscowym konserwatorem zabytków.

Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem × 5 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 208 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony