Jestes tutaj: Home » slider » „I Move You” – spektakl taneczny

„I Move You” – spektakl taneczny

Firma Sting Communication i Teatr Dramatyczny w Białymstoku prezentują projekt taneczno–aktorski zatytułowany „I MOVE YOU”. Od dnia premiery tj. 25 listopada 2012 r. spektakl gości w repertuarze Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Motywem przewodnim przedstawienia jest miłość, w niekonwencjonalny sposób prezentowana w wielu odsłonach za pomocą ruchu i słowa, poprzez taniec i opowieści, przez obraz i dźwięk, zapach i smak. Fabuła jest impresją na temat romansów, które przeżywają bohaterowie kultowych filmów: „Malena” Giuseppe Tornatore, „Nagi Instynkt” Paula Verhoevena i „Dracula” Francisa Forda Coppoli. Filmy są przyczynkiem do spektaklu o poświęceniu, pasji, emocjach rozmaitych, które towarzyszą uczuciu zrodzonemu z zauroczenia, pożądania, przyjaźni i nadającego przyspieszony rytm sercu kobiety i mężczyzny. Na scenie zobaczymy miłość słodką i gorzką, trudną i niemożliwą, żałosną i romantyczną, wesołą i zabawną, dziwną i niebezpieczną. Będziemy mieli okazję zobaczyć doskonałą interpretację miłosnych opowiadań napisanych specjalnie do spektaklu, a popełnianą przez białostockich aktorów, a przede wszystkim magię ruchu objawioną przez ciała tancerzy i ich wizję miłosnych relacji.

Za reżyserię oraz choreografię odpowiada Maciej Zakliczyński, a konsultacji artystycznej podjęła się Agnieszka Korytkowska-Mazur. Kostiumy zaprojektowali Stefano Terrazzino i Magda Zabierzowska. Na scenie występują aktorzy Teatru Dramatycznego oraz tancerze: Paulina Biernat, Anna Głogowska, Krzysztof Hulboj, Jan Kliment, Janja Lesar, Stefano Terrazzino.

Za produkcję spektaklu odpowiada firma Sting Communication prowadzona przez Weronikę Marczuk.

Bilety do nabycia w kasach Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Najbliższe spektakle: 18.01, 19.01, 20.01 oraz 14.02, 13.02, 15.02, 16.02.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dwa + = 4

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 648 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony