Jestes tutaj: Home » FILM » Ben Hur powróci!

Ben Hur powróci!

(fot. film.com)Za sprawą wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), po raz trzeci na ekranie pojawi się kultowy obraz, będący adaptacją bestsellerowej prozy Lewisa Wallace’a.

Dramatyczna historia Żyda Judy Bena Hur’a została już – także za sprawą MGM – zekranizowana dwukrotnie, w 1925 oraz 1959 roku. Szczególnie późniejsza wersja, z wielką rolą Charltona Heston’a stała się filmem kultowym, „przy okazji” zgarniając aż 11. Oscarów. Nowa odsłona ma nie być bezpośrednim remakiem tegoż ostatniego, ponieważ jego prawa autorskie zostały przez MGM sprzedane w latach 80. Będzie to wierna adaptacja książki, która krąży już po świecie literackim na zasadzie domeny publicznej, bez jakichkolwiek zależności „copyrights”.

Ben Hur to widowiskowa opowieść o człowieku żyjącym w czasach Jezusa Chrystusa. Historia przyjaźni i nienawiści dwóch mężczyzn. Główny heros – sierota, wygnaniec, niewolnik, zostaje adoptowany przez rzymskiego obywatela. Jako mężczyzna wraca do Judei z zamiarem zemsty na swoim byłym przyjacielu – Messali. Po drodze spotyka jednak wspomnianego Mesjasza i jest świadkiem jego nauk oraz męki. Uczestniczenie w wielkich, historycznych wydarzeniach na zawsze zmieni jego życie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 − jeden =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 139 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony