Jestes tutaj: Home » FILM » Adaptacja „Odysei”

Adaptacja „Odysei”

(fot. straozytnosc5.wikidot.com)„Odyseja” to słynne dzieło napisane przez Homera przypuszczalnie kilka wieków p.n.e. Mimo upływu tak ogromnego czasu, kolejne pokolenia znają tę epopeję, stanowi ona nie tylko lekturę szkolną. „Odyseja” dla wielu jest inspiracją, Studio Warner Bros. zrealizuje nową adaptację „Odysei” Homera.

„Odyseja” opowiada o powrocie Odyseusza do Itaki i do żony- Penelopy. Została przez Homera śpiewana wierszem, miała formę Heksametru i składa się z 24 ksiąg. Nie jest to łatwe dzieło, a dla twórców to spore wyzwanie. Jednak jest już osoba odpowiedzialna za napisanie scenariusza, która podejmie wyzwanie. Jest nim debiutant James DiLapo, który zaledwie rok temu ukończył studia na Uniwersytecie Nowojorskim. DiLapo został zauważony dzięki scenariuszowi „Devils At Play”, który zwyciężył w konkursie Nicholl Fellowship organizowanym przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. Póki co dalsze szczegóły o ekranizacji nie są znane, ale akcja prawdopodobnie ma się rozgrywać w kosmosie. Możemy więc się spodziewać filmu utrzymanego w fantastycznym klimacie, a przecież w oryginalnym dziele Homera nie brak elementów oderwanych od rzeczywistości. „Odyseja” ma zapoczątkować całą serię filmów inspirowanych dziełem Homera.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem − = 3

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 101 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony