Jestes tutaj: Home » FILM » Coś w podwójnej odsłonie

Coś w podwójnej odsłonie

(fot. students.ch)Pojawił się 3. lata przed tym jak się urodziłem. Oglądałem go z zapartym tchem za każdym razem jak tylko miałem możliwość. Jest dla mnie majstersztykiem, jeśli chodzi o tego typu filmy. Ma w sobie to Coś, inaczej nie da się tego określić. Jednak to Coś, chce nas zabić.

W placówce badawczej na Antarktydzie dochodzi do dziwnych wydarzeń. Gdy nagle zaczynają ginąć kolejni naukowcy, zaczyna się robić coraz dziwniej i niebezpieczniej. Jeśli ktoś nie oglądał tego filmu, powinien to nadrobić, jeśli lubi porządny klimat w filmie. To klimat jest główną zaletą tego przedsięwzięcia. Muzyka Ennio Moricone już od pierwszych minut wywołuje gęsią skórkę, a bezkresne pustkowia, na których znajdują się bohaterowie mogą doprowadzić do szału każdego z nas. Mimo tego, że film powstał w 1982 roku, mało który z obecnych dorównuje mu klimatem, w jakim nas trzyma przez cały seans.

W 2011 roku pojawił się w kinach prequel tego filmu. Opowiada on o wydarzeniach, które wywołały ten horror. Grupa norweskich badaczy znajdujących się na Antarktydzie odnajduję coś zamrożonego w lodzie. Okazuje się, że jest to gatunek obcy ludziom. Kłopoty badaczy zaczynają się w momencie, gdy lód zaczyna topnieć a to Coś ożywa.

Nie jest to może tak mocna rzecz jak film Carpentera, ale reżyser z Holandii Matthijs van Heijningen Jr. pokazuje nam, co potrafi i przedstawia dobry film. Przedstawia nam Coś, nad czym na pewno większość się zastanawiała oglądając film z ’82 roku.

Klimat i efekty są na odpowiednim poziomie. Ogląda się go przyjemnie i momentami dość lekko. Nie wciska nas w fotel, ale kilka razy potrafi chwycić za gardło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem × = 48

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 219 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony