Jestes tutaj: Home » FILM » Włoska mafia raz jeszcze

Włoska mafia raz jeszcze

(fot. .dwabrzegi.pl)W wydaniu do bólu prawdziwym. Chodzi bowiem o osławioną Gomorrę, tak film jak i książkę. A konkretniej o kontynuację tego pierwszego, gdzie reżyser –  Matteo Garrone – już natrafił na problemy.

Główny sprzeciw, wraz z producentami, zaznał nie ze strony samej przestępczej organizacji, lecz od urzędnika sprawującego pieczę nad przedmieściami Neapolu. Niejaki Angelo Pisani zarządzający terenami Scampii obawia się, że kolejny film oczerniający to miejsce zaszkodzi mu już doszczętnie. Dla przypomnienia oryginalna Gomorra nie przedstawiała przedmieść Włoskich w zbyt dobrym świetle. Reżyser Matteo Garrone planuje wydanie telewizyjnej serii o  La Cosie Nostrze, która miałaby być bezpośrednią kontynuacją oryginału wzorowanego na kontrowersyjnej powieści Roberto Saviano. Warto nadmienić, że autor ten do tej pory jest na „czarnej liście” mafii sycylijskiej, co oznacza – nie mniej ni więcej – wyrok śmierci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


7 × dwa =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony