Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”

„Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”

(fot. znak.com.pl)Wiele wojennych filmów i książek ukazuje obraz wielkiej miłości, której wojna nie rozdziela, lecz pogłębia ich tęsknotę. Dla Grażyny Jagielskiej, miłość podczas wojny nie kojarzy się z romantyczną miłością. Jej prawdziwa historia ukazana jest w książce „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”, której premiera datowana jest na 7. stycznia 2013.

Książka Grażyny Jagielskiej jest owszem opowieścią miłosną, ale nie traktuje o życiu usłanym różami. Bycie żoną korespondenta wojennego, tyle wystarczyło aby została poddana terapii w klinice stresu bojowego. Widać, nie tylko żołnierze tam trafiają, nie tylko oni cierpią podczas wojny, ale również ich rodziny. Grażyna żyła w ciągłym oczekiwaniu na wiadomość o tym co się dzieje z mężem lub o jego śmierci, w jej myślach przejawiał się często obraz jego przedziurawionego pociskiem plecaka. Jej mąż Wojciech Jagielski to reporter, bez którego nie poznalibyśmy faktów z wojen afrykańskich czy innych. On i jego żona musieli płacić dużą cenę aby do nas te informacje dotarły.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć − 9 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 625 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony