Jestes tutaj: Home » LITERATURA » O wieku dojrzałym „Cytrynowy stolik”

O wieku dojrzałym „Cytrynowy stolik”

(fot. matras.pl)Co stolik i w dodatku cytrynowy może mówić o wieku dojrzałym? Może sam stolik nic nam nie powie, ale opowie nam książka „Cytrynowy stolik”, której autorem jest Julian Barnes.

Julian Barnes w swojej książce przekazuje czytelnikowi obraz wieku dojrzałego. W „Cytrynowym stoliku” zawarł opowiadania, których bohaterami są osoby dojrzałe. Każda z nich jest inna, każda ma swój stosunek do starzenia się. Realia ich życia są różne, od dziewiętnastowiecznej Szwecji i Rosji do współczesnego „fryzjera” na londyńskim przedmieściu, gdzie bohater podczas kolejnych wizyt rozmyśla nad swoim życiem. Julian Barnes w swojej książce opowiada o starości w ładny, subtelny oraz mądry sposób. Książka zdobyła już dużo opinii, „Guardian” określa ją tak: „Cytrynowy stolik nie pozostawia cienia wątpliwości co do wielkiej wirtuozerii pisarza”.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem − 5 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 648 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony