Jestes tutaj: Home » FILM » Zmarł Marian Wantoła

Zmarł Marian Wantoła

(fot. Tomasz Fritz / Agencja Gazeta)Marian Wantoła był współtwórcą seriali animowanych dla dzieci: „Bolek i Lolek” oraz „Reksio”, a konkretnie animatorem i rysownikiem tych bajek. O śmierci Mariana Wantoły poinformowało w środę rano bielskie Studio Filmów Rysunkowych.

Można powiedzieć, że „Reksio” oraz „Bolek i Lolek” to klasyka wśród bajek. Znają je ci starsi ze swojego dzieciństwa oraz nowe pokolenia. Sympatyczne i zabawne obrazy z bajek to zasługa m.in. Mariana Wantoły, który zajmował się animowaniem postaci, ożywiał je. Lubił swoją pracę, rysowanie, a ze swoich postaci upodobał sobie Reksia. Jak zaczęła się jego praca – zawarł w wypowiedzi: „Od kolegi dowiedziałem się, że szukają tam rysowników, a ja uwielbiałem rysować. Kolega powiedział mi, że chyba bym się do takiej pracy nadawał i przepracowałem na etacie 47 lat. Zacząłem, gdy miałem 25 lat!”. Zaczął w wieku 25 lat i nie porzucił swojej pracy, co więcej – pracował nawet będąc na emeryturze. Wspaniale jest móc łączyć pracę z pasję. Dziś między innymi dzięki niemu mamy „Bolka i Lolka” oraz „Reksia”, które nadal są chętnie oglądane mimo, że technika idzie cały czas do przodu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


− dwa = 5

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 025 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony