Jestes tutaj: Home » FILM » Zmarł Marian Wantoła

Zmarł Marian Wantoła

(fot. Tomasz Fritz / Agencja Gazeta)Marian Wantoła był współtwórcą seriali animowanych dla dzieci: „Bolek i Lolek” oraz „Reksio”, a konkretnie animatorem i rysownikiem tych bajek. O śmierci Mariana Wantoły poinformowało w środę rano bielskie Studio Filmów Rysunkowych.

Można powiedzieć, że „Reksio” oraz „Bolek i Lolek” to klasyka wśród bajek. Znają je ci starsi ze swojego dzieciństwa oraz nowe pokolenia. Sympatyczne i zabawne obrazy z bajek to zasługa m.in. Mariana Wantoły, który zajmował się animowaniem postaci, ożywiał je. Lubił swoją pracę, rysowanie, a ze swoich postaci upodobał sobie Reksia. Jak zaczęła się jego praca – zawarł w wypowiedzi: „Od kolegi dowiedziałem się, że szukają tam rysowników, a ja uwielbiałem rysować. Kolega powiedział mi, że chyba bym się do takiej pracy nadawał i przepracowałem na etacie 47 lat. Zacząłem, gdy miałem 25 lat!”. Zaczął w wieku 25 lat i nie porzucił swojej pracy, co więcej – pracował nawet będąc na emeryturze. Wspaniale jest móc łączyć pracę z pasję. Dziś między innymi dzięki niemu mamy „Bolka i Lolka” oraz „Reksia”, które nadal są chętnie oglądane mimo, że technika idzie cały czas do przodu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


pięć + 9 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 648 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony