Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Wystawa „Martwa natura z czaszką”

Wystawa „Martwa natura z czaszką”

(fot. 123rf.com)

Do 21. stycznia na stacji Metra Marymont można podziwiać tę nietypową wystawę autorstwa Marcina Chomickiego.

Czaszka, czyli symbol śmierci, który nie kojarzy się już tak jednoznacznie negatywnie, można rzec, że został niejako oswojony w naszej kulturze, jest tutaj głównym motywem. Śmierć otacza nas ze wszech stron, internet jest jej pełen, media co chwila informują o zamachach, ofiarach czy też tak zwanych collateral damage, które traktowane są niemal jak skutek uboczny dla racji wyższych celów. Czy faktycznie oswoiliśmy się ze śmiercią i przechodzimy wobec tego obojętnie dopóki nie dotyczy nas w bliższy sposób? Czy warto zachować tak obojętną postawę wobec tego co się dzieje wokół nas?

Znajdziemy tam zarówno nawiązania do mitologii, jak i modnych ostatnimi czasy postapokaliptycznych wizji świata.

Organizatorami wystawy są: Instytut Badań Przestrzeni Publicznej, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Metro Warszawskie. Warto się przyjrzeć stronie Instytutu, który często współorganizuje lub organizuje ciekawe projekty związane z zagospodarowaniem przestrzeni publicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem − 6 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 621 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony