Jestes tutaj: Home » FILM » Tarantino luźno o swojej przyszłości

Tarantino luźno o swojej przyszłości

(fot. collider.com)Oczywiście twórczej przyszłości. Były już plotki o zakończeniu reżyserskiej kariery Quentina, a jego najnowsze dzieło – Django – nie miało jeszcze swojej premiery w Polsce. Jednak nie przeszkodziło to zagranicznym dziennikarzom wyniuchać nieco kolejnych planów realizatorskich.

Killer Crow – tak, jeśli powstanie, nazywać się będzie kolejny twór kultowego już filmowca. Miałaby to być ostatnia część tzw. trylogii zemsty, do której należą Bękarty wojny oraz wspomniany Django Unchained. Będzie więc krwawo i z własną – zapewne bardzo osobliwą – wizją historii. Była już II wojna światowa, niedługo będzie western, co następne? Tarantino ponownie chce zawitać za „kulisy” największego konfliktu zbrojnego w dziejach. Killer Crow początkowo miał być jedną z historii opowiedzianych w – planowanym, jednak odrzuconym – mini serialu, z którego finalnie wyłoniły się pełnometrażowe Bękarty.

Co zawierał jej wstępny scenariusz? Na pewno ostre tło rasistowskie. Grupa czarnoskórych żołnierzy amerykańskich nie jest traktowana zbyt dobrze przez – odmiennych rasowo – pobratymców z placu boju. Szykany przeradzają się powoli w otwarte działania dyskryminacyjne, co kończy się brutalną masakrą białych. Oczywiście w ramach zemsty. Działania te zmuszają „czarny oddział” do ucieczki. Neutralna Szwajcaria wydaje się idealnym miejscem na ukrycie. Właśnie ta historia mogłaby stać się podstawą Killer Crow. Sam Quentin Tarantino twierdzi z przekonaniem, że ma już materiał na połowę filmu, a gdy pojawi się równie dobra druga część – chociażby w jego głowie – pomyśli poważnie o wszczęciu prac.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 6 = dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 817 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony