Jestes tutaj: Home » FILM » Proza Edgara Allana Poe’go ponownie na ekranie

Proza Edgara Allana Poe’go ponownie na ekranie

(fot. bp.blogspot.com)I to znów pod opieką Rogera Corman’a, który niegdyś wyreżyserował już „ekranizację” chociażby Kruka i Maski Czerwonego Moru.

Dwie postacie.  Dziewiętnastowieczny pisarz, znany przede wszystkim z makabrycznego horroru i fantastyki oraz reżyser-legenda kina klasy B. Ich współpraca w latach świetności tego drugiego spłodziła średniej klasy filmy grozy, które nadrabiają klimatem oraz sentymentem „z dzieciństwa”. Grubo ponad osiemdziesięcioletni reżyser najwidoczniej ponownie zamarzył o współpracy z Poe, ponieważ zaczął poszukiwania reżyserów do swoich niskobudżetowych produkcji. Chce stworzyć adaptacje Studni i wahadłaPrzedwczesnego pogrzebuKrukaMaski czerwonego moruTales of TerrorThe Hunted Palace oraz Tomb of Ligeia. Naprawdę imponująca lista, która zważywszy na wiek Corman’a jest – w głowie niezaznajomionego w temacie – iście szalona. Nie wie on (niezaznajomiony) jednak, że swego czasu Amerykanin tworzył filmy w tydzień, o bardzo niskim budżecie, a i tak zazwyczaj osiągał sukces. Owszem, zdarzały się wpadki, lecz nie można mu było odmówić niesamowitego wyczucia rynku i oczekiwania widzów. Czy teraz będzie podobnie? Książki Poe’go to – mimo wszystko – rzadkość na pułkach rodzinnych bibliotek, do tego producent myśli nad wersjami 3D. Możliwy kontrolowany skok na kasę! Oby przynajmniej zjadliwy, mało znani, młodzi reżyserzy to zawsze nadzieja na powiew świeżości w skostniałym gatunku horroru.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× siedem = 21

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 153 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony