Jestes tutaj: Home » FILM » Wszyscy kochamy Drogówkę

Wszyscy kochamy Drogówkę

(fot. filmofilia.com)A Wojciech Smarzowski w swym najnowszymi filmie pozwoli nam pokochać ją jeszcze bardziej. Będzie więc wódka, będą łapówki, przekręty, morderstwo, czyli to wszystko co wybitny, polski reżyser lubi najbardziej. 

Filmowiec nie szczędził już twórczych, ekranowych obelg wobec policji. Oberwało się wiejskim „niebieskim” w Weselu, a także już konkretniej milicji z Domu złego. Przy okazji Drogówki – jak sama nazwa wskazuje – „miśki” z pompą wejdą na pierwszy plan. To zdecydowanie nie będzie dobry PR dla policji.

Film przedstawi nam historię siedmiu policjantów, przyjaciół z wydziału ruchu drogowego. Wspólne imprezy, zainteresowania, czy interesy stworzyły więź, którą brutalnie przerwie morderstwo jednego z nich. Podejrzanym zostaje sierżant Ryszard Król, który będzie musiał przekroczyć kolejne granice moralności, by oczyścić się z zarzutów. Ta niebezpieczna droga doprowadzi go do odkrycia prawd, które zagrożą jego życiu, które i tak stało się bardzo ryzykowne. Brzmi intrygująco i tak będzie, jestem pewny. Wystarczy mi nazwisko – najlepszego obecnie – polskiego reżysera. Smarzowski przedstawił również ciekawą dedykację odnośnie Drogówki:

„Tym, którzy mają prawo jazdy, tym, którzy jeszcze go nie mają oraz tym, którym drogówka już zdążyła je zabrać. Pasażerom z przedniego i tylnego siedzenia. Trzeźwym i pijanym. Przechodniom i rowerzystom. Tym, którzy brali, biorą, i tym, co nie biorą. Dają, dawali i tym, co nie dają. Wam wszystkim chciałbym zadedykować ten film.”

Warto również wspomnieć o obsadzie, wizytówce Pana Wojciecha. Zawsze obsadza swe filmy aktorami nieprzeciętnymi, z którymi nawiązuje długotrwałą współpracę. To tworzy zrozumienie między nimi i ma nieprzeciętne skutki w produkcie finalnym, już na ekranie. Bartłomiej Topa, Marcin Dorociński, Marian Dziędziel, Agata Kulesza, Eryk Lubos, Izabela Kuna – któż z nas nie zna tych nazwisk? Już 1. lutego nadarzy się świetna okazja, by ponownie zobaczyć ich w akcji, i mieć kolejne powody „przeciwko” policji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 × osiem =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony