Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Koniec świata, koniec sztuki – wystawa na Dworcu Centralnym

Koniec świata, koniec sztuki – wystawa na Dworcu Centralnym

(fot. koniecsztuki.pl)

O co właściwie chodzi? O wystawę zorganizowaną przez grupę artystyczną End of Art, której celem jest robienie pozytywnego szumu wokół sztuki i procesów społeczno-kulturowych.

Całe wydarzenie jest podzielone na dwa etapy. Pierwszym z nich jest film, w którym wzięło udział około 100. znanych postaci z Polski i świata (m.in. Izraela czy Kanady) związanych w jakiś sposób ze sztuką. Na ekranie możemy zobaczyć m.in.: Krystynę Jandę, Grzegorza Miecugowa, Emiliana Kamińskiego, Filipa Bajona, Rafała Ziemkiewicza. Końcowym efektem będzie prezentacja multimedialnej instalacji zaprojektowanej w symbolice bramy. Taki happening odbędzie się 21. grudnia 2012 roku wewnątrz głównej hali Dworca Centralnego w Warszawie (zatem w dzień końca świata!).

Drugi etap to forma wyrażenia się, możliwa do osiągnięcia dla każdego chętnego. Wystarczy wejść na stronę wydarzenia, opisać swoje relacje ze sztuką bądź odczucia z nią związane, a także pofantazjować na temat ewentualnego końca sztuki. Warto, bowiem te, które zostaną obrane najlepszymi, będą wystawione na jubileuszowej V edycji Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk w Żyrardowie w 2013 r. oraz na stronie internetowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 × jeden =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 061 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony