Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Uniwersum Metro 2033

Uniwersum Metro 2033

(fot. gaminator.tv)

Wyobrażacie sobie, że musicie żyć w tunelach podziemnych i ukrywać się w stacjach metra? Otóż to czeka ludzkość w serii książek Uniwersum Metro 2033.

Cykl otwiera powieść zatytułowana (a jakże!) „Metro 2033” autorstwa Dmitrija Glukhovsky’ego, pomysłodawcy Metra 2033 Uniwersum, dzieje się zaraz po katastrofie nuklearnej, która nawiedziła nasz świat. Zyskała niesamowitą popularność – wizje katastroficzne zawsze wydają się ciekawe – przecież nikt nie wie, czy naprawdę nas to kiedyś nie spotka, a tak przynajmniej będziemy wiedzieć co nas czeka. Jak to bywa w krytycznych sytuacjach, ludzie zamiast połączyć swoje siły i mieć większe szanse na przetrwanie – dzielą się na frakcje, a stacje metra zaczynają funkcjonować samodzielnie. Dmitrij napisał kontynuację w tym cyklu – „Metro 2034”, która została już wydana w Polsce.

Prawa do tłumaczeń zostały sprzedane do prawie 20 krajów! Powstała nawet gra Metro 2033, która z pewnością ucieszy fanów survival horroru (jak choćby Silent Hill).

Przez wydawnictwo Insignis Media zostały wydane także książki Andrieja Diakowa „W mrok” oraz „Do światła”, również usytuowane w Uniwersum Metro 2033.

Kolejnym tytułem serii mają być „Korzenie niebios” autorstwa Tullia Avoleda, fragmentu czytanego przez Krzysztofa Gosztyłę można posłuchać tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


7 × siedem =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 139 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony