Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Wzgórza Toskanii” Ferenc Mate

„Wzgórza Toskanii” Ferenc Mate

(fot. nokaut.pl)Książka „Wzgórza Toskanii” znalazła się w moich rękach przypadkiem, zawsze ciągnęło mnie w stronę południowych klimatów więc tytuł mnie skusił i był to trafny wybór. Autor Ferenc Mate jest także bohaterem powieści, ponieważ pisze on o sobie i swojej żonie Candace, a właściwie o ich wspólnym życiu w Toskanii.

Autor Ferenc Mate wraz z żoną długo szukali swojego miejsca na ziemi, w latach 80-tych opuścili Nowy Jork, natomiast później wyruszyli do Toskanii raczej z marzeniem zamieszkania tam, które początkowo wydawało się odległe. Jednak ich marzenie zaczęło się realizować, znaleźli stare gospodarstwo na wzgórzach Toskanii i zamieszkali tam. Swoją przygodę zaczęli bez języka włoskiego, ale uczyli się go małymi kroczkami, a wraz z powiększoną wiedzą lepiej dogadywali się z sąsiadami, którzy stali się ich oddanymi przyjaciółmi zawsze skorymi do pomocy. Każdego dnia coraz bardziej poznawali bogatą kuchnię, urocze miejsca, zwyczaje i tajemnicę spokojnego życia w tej pięknej krainie. Ich życie także stało się piękniejsze, ponieważ stali się mieszkańcami Toskanii. Książka to wspaniała lektura, dzięki której bardziej docenia się codziennie uroki życia, która przybliża nam jak wygląda życie w Toskanii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


pięć + = 14

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 648 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony