Jestes tutaj: Home » MUZYKA » V/A West Of Memphis – Rollins, Manson, Band of Horses, Vedder, Cave, Dylan – premiera 15 stycznia 2013

V/A West Of Memphis – Rollins, Manson, Band of Horses, Vedder, Cave, Dylan – premiera 15 stycznia 2013

(fot. materiały prasowe)Ścieżka dźwiękowa inspirowana filmem dokumentalnym w reżyserii nominowanej do Oscara  reżyserki i scenarzystki  Amy Berg. Obraz ten wyprodukowali: Damien Echols i Lorri Davis we współpracy z zespołem Petera Jacksona i Frana Walsha.

West Of Memphis opowiada o kulisach walki o zatrzymanie wykonania wyroku śmierci w sprawie, która okazała się jedną z najsłynniejszych pomyłek sądowych w amerykańskiej historii. Film pokazuje losy Damiena Echolsa, Jasona Baldwina i Jessie Misskelley’a, którzy uwięzieni jako nastolatkowie spędzili większość swojego życia w więzieniu za zbrodnie, których nie popełnili. Damien Echols, który przebywał osiemnaście lat w celi śmierci powiedział: „… w obliczu takiej grozy, w obliczu smutku i bólu … nigdy nie należy się poddawać.”

Spora część muzyki, jaką usłyszymy na tej ścieżce dźwiękowej została wykonana specjalnie na potrzeby tego filmu przez australijski zespół kompozytorów: Nick Cave i Warren Ellis. „To był zaszczyt, że odegraliśmy jakąś rolę w podnoszeniu świadomości istnienia takich zdarzeń” powiedział Cave.

Usłyszymy tu również utwory w wykonaniu takich artystów jak: Henry Rollins, Marilyn Manson, Band of Horses czy Eddie Vedder. Część z tych utworów znalazło się wyłącznie na tym albumie. Bonusowym kawałkiem na tej niezwykłej płycie  jest piosenka Patti Smith „Wing” nagrana podczas „Voices For Justice Benefit Concert” 28. sierpnia 2010 roku.

W cyfrowej wersji albumu znalazł się dodatkowy kawałek – cover piosenki Ozzy Osbourne’a „Road to Nowhere”  w wykonaniu Billa Cartera. Ten utwór Ozzy’ego był jednym z ulubionych, które słuchał Damien w celi śmierci.

Tracklista:

1. Henry Rollins (feat. Nick Cave & Warren Ellis original score) – Damien Echols Death Row Letter Year 9*
2. Natalie Maines – Mother*
3. Lucinda Williams – Joy*
4. Camp Freddy – The Jean Genie*
5. Tonto’s Giant Nuts feat. Johnny Depp & Bruce Witken – Little Lion Man*
6. Marilyn Manson – You’re So Vain
7. Band of Horses – Dumpster World (Live)*
8. Citizen Cope – DFW
9. Eddie Vedder – Satellite
10. Bill Carter – Anything Made of Paper
11. White Buffalo – House of Pain*
12. Bob Dylan – Ring Them Bells
13. Nick Cave & Warren Ellis – West of Memphis Score Suite*
14. Tonto’s Giant Nuts feat. Johnny Depp (feat. Nick Cave & Warren Ellis original score) – Damien Echols Death Row Letter Year 16*

BONUS TRACK

15. Patti Smith – Wing (Recorded Live at Voices For Justice Benefit Concert – August 28, 2010)*

UTWÓR DOSTĘPNY TYLKO W WERSJI CYFROWEJ:

16. Bill Carter – Road to Nowhere*

* Nagranie wyłącznie dla tej kompilacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dwa × 4 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 170 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony