Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Nowa płyta Depeche Mode już w marcu 2013

Nowa płyta Depeche Mode już w marcu 2013

(fot. materiały prasowe)Grupa Depeche Mode podpisała kontrakt z należącą do Sony Music wytwórnią Columbia Records. Na jego mocy  w marcu 2013 roku ukaże się nowy, 13. album studyjny legendarnej formacji.

„Jestem bardzo zadowolony z tego, jak brzmi ta płyta” – mówi Martin Gore. „Muzycznie jest to podobny klimat do Violator czy Songs Of Faith and Devotion a nowe piosenki są jednymi z najlepszych, jakie kiedykolwiek udało nam się skomponować.”  Niezatytułowany jeszcze album zawierać będzie nowe kompozycje Gore’a i Dave’a Gahana. Gahan: „To bardzo naturalna, bezpośrednia płyta. Pełna uczuć, bo staraliśmy się włożyć w nią energię, jaka towarzyszy naszym występom na żywo”. Fani mieli już okazję wglądu w proces jej powstawania w październiku, kiedy zespół udostępnił film ze studia z pierwszymi nowymi dźwiękami (http://bit.ly/XO8rPH). Szczegóły nowej płyty ujawnione zostaną w najbliższych tygodniach.

Niegdyś pionierzy ery post-punkowej, dzisiaj Depeche Mode to jedna z najbardziej wpływowych i inspirujących grup na świecie, mająca na koncie sprzedaż ponad 100. milionów albumów. 12. dotychczasowych płyt DM dotarło do TOP10 w 20. krajach. Ostatni – Sounds Of the Universe (2009) – zadebiutował na szczycie list sprzedaży w 14. krajach, m.in. w Polsce.

Zespół wyrusza również w nową, gigantyczną trasę koncertową. Rozpoczynająca się 7. maja w Tel Avivie obejmuje 34. występy w 25. krajach, w tym Polsce, gdzie na Stadionie Narodowym Depeche Mode zagrają 25. lipca. Bilety na ten koncert są już dostępne w sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 8 = siedemdziesiąt dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 151 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony