Jestes tutaj: Home » slider » „Capaneus” – nowa odsłona sztuki

„Capaneus” – nowa odsłona sztuki

(fot. prafulla.net)W historii sztuki odnaleźć możemy różne techniki malarskie, style, a nawet dziwactwa. Dowodem na to jest jedno z najnowszych dzieł – „Capaneus” Damiena Hirsta, który stworzył obraz z owadów. To nie pierwsze jego dzieło, jest on jedną z gwiazd sztuki współczesnej na świecie.

Obraz Damiena Hirsta „Capaneus” ukazał się oczom osób, które pojawiły się na targach sztuki Art Basel Miami. To właśnie tam artysta przywiózł kilka swoich prac. To cykl dzieł, które zostały nazwane imionami bohaterów „Boskiej komedii” Dantego Alighieri.  Jeden z obrazów znalazł szczególne zainteresowanie, wywołał kontrowersje. Nic dziwnego, ponieważ dzieło, o którym mowa – „Capaneus” stworzone zostało z pająków, robaków, motyli i innych owadów. Może niekoniecznie miło się kojarzy taka technika, ale trzeba przyznać, że nie brak tu inwencji i oryginalności. Cały ten zbiór owadów układa się w kolorową całość, mozaikę, przypominającą rozetę. Dzieło jest trudne do zinterpretowania, sam Hirst zainspirował się greckim wojownikiem Capaneusem, którego także imię umieścił w nazwie. Obraz został sprzedany za 962 tysiące dolarów.

 

(fot. prafulla.net)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery + 2 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 541 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony