Jestes tutaj: Home » FILM » Już wkrótce Sęp zapoluje na swe ofiary

Już wkrótce Sęp zapoluje na swe ofiary

Już jedenastego stycznia przekonam się jak stoi „polski thriller”. Sęp jest zapowiadany jako film światowego poziomu, od znanych nazwisk aż się roi. Czy to dobrze?

Mimo tego, że polski film nie może zaliczyć swoich ostatnich lat do nieudanych, mam wątpliwości. Po pierwsze z powodu reżysera – Eugeniusza Korina – bo to nowicjusz na poletku profesjonalnego reżyserstwa (jego autorstwa jest również scenariusz), po drugie natomiast przez wzgląd na obsadę. Dobrą, znaną, sprawdzoną obsadę, która jednak zwyczajnie się już przejadła. I to nie tylko mnie. Paweł Małaszyński, Michał Żebrowski, Anna Przybylska, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Mirosław Baka, Piotr Fronczewski, Andrzej Grabowski, Anna Dereszowska. To nie są słabe nazwiska, w sporej części są to już legendy aktorstwa polskiego. Brakuje jednak świeżej, młodej, zdolnej twarzy, a nie – bez obrazy dla kilku panów z tej listy – kolejnej symbiozy tuz TVN’u oraz Polsatu. Pozostawmy jednak obawy na boku, czym będzie Sęp?

Wstępna fabuła bardzo typowa. Tajemniczo znikający ludzie, do sprawy wybrany najlepszy, tytułowy bohater. Kobieta, miłość, trudne wybory, podwójne dno. Liczę na jakieś zaskoczenie, a nie wyłącznie kopiowanie zapowiadanego przez twórców „światowego poziomu”. Powyższy zwiastun jest zrobiony właśnie na miarę hollywoodzką, taka ma być również ścieżka dźwiękowa. W całości nagrana przez brytyjski zespół Archive – to ewenement jak na Nasze realia. Czy takim będzie również Sęp? Na to bym nie liczył, ale mimo to korci mnie by za miesiąc zajrzeć do kin i zobaczyć „jak stoi polski thriller”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− jeden = 5

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 648 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony