Jestes tutaj: Home » FILM » Matthew McConaughey i jego filmy

Matthew McConaughey i jego filmy

Często do obejrzenia filmu skłania nas jego fabuła, jakaś treść która nas w nim zaciekawi. Jednak często oglądamy film ze wzgląd na aktora, który w nim występuje. Każdy ma jakiś swoich ulubieńców dla, których jest w stanie poświęcić trochę czasu aby obejrzeć film. Jednym z nich jest Matthew McConaughey.

Zwróciłem uwagę na jego rolę oglądając filmy wraz ze swoją dziewczyną, dla której jest jednym z ulubionych aktorów. Muszę przyznać, że gust ma dobry.

Urodzony w Uvalde w Teksasie, 43 letni McConaughey ma na swoim koncie 60 filmów do tej pory. Trzy kolejne będziemy mogli zobaczyć w przyszłym roku.

Do jednego z nich przeszedł niesamowitą metamorfozę, bo z umięśnionego mężczyzny zmienił się w worek kości. Specjalnie tylko i wyłącznie do roli. Film ma nosić tytuł „The Dallas Buyers Club”, a oprócz McConaugheya ma w nim się pojawić Jared Leto, aktor i wokalista zespołu rockowego 30 Seconds to Mars. Również i Leto specjalnie przygotował się do tej roli.

Jako najmłodszy z trójki braci, wychowywał się do matury w rodzinnym domu. Po maturze przeniósł się do Australii w celu znalezienia swego miejsca na ziemi.

Na początku Matthew jednak nie był za bardzo zainteresowany aktorstwem. Po powrocie z Australii zdecydował się wybrać na studia prawnicze w Austin. Po trzech latach zmienił kierunek studiów z prawniczego na filmowy.

Planował zostać reżyserem. W 1992 roku pojawił się pierwszy film jaki wyreżyserował, Chicano Chariots. Natomiast w 1993 zagrał już swoje pierwsze role w pełnometrażowym filmie.

Jednak dopiero w 1996 roku zaczął istnieć jako aktor pierwszoplanowy po roli w filmie Joela Schumachera, Czas zabijania. Już wtedy miał okazję spotkać się z aktorami najwyższej klasy. Od tego momentu jego role w filmach były coraz bardziej poważne. Za ten film otrzymał Złoty Popcorn.

Następne lata również przyniosły ciekawe role dla młodego aktora. Jego twarz można było zobaczyć w takich filmach jak np.: Kontakt, Amistad czy Bracia Newton. Aktorska kariera niedoszłego prawnika rozwijała się coraz szybciej. Dostawał coraz ciekawsze rolę i pomimo tego, że na początku rzadko pojawiał się w komediach i romansach powoli zaczął stawać się jednym z ulubionych aktorów kobiet.

Pierwszym filmem gdzie pokazał na co go stać w relacjach damsko-męskich było Powiedz tak z 2001 roku z Jennifer Lopez u jego boku. Od tego czasu dostawał coraz częściej role, w których przyprawiał o zawrót głowy i szybsze bicie serca nie jedną kobietę.

Za rolę w tym filmie otrzymał nominację do Teen Choice Award i stał się przez to aktorem uwielbianym przez młode pokolenie.

Później przyszły propozycję do innych filmów. Między innymi Władcy Ognia z Izabellą Scorupco i Christianem Balem z 2002 roku, Jak stracić chłopaka w 10 dni z Kate Hudson z 2003. Czy chociaż rewelacyjna moim zdaniem rola w Podwójnej grze, u boku Ala Pacino z 2005 lub Męskim sporcie z 2006.

W międzyczasie pojawił się w filmie o kapitanie Dirku Pitt, Sahara za który otrzymał kolejną nominację do Teen Choice Award. W tym filmie pojawił się u boku Penelope Cruz i Steve’a Zahna.

Ostatni film jaki miałem okazję obejrzeć z jego udziałem to Prawnik z Lincolna z 2011 roku. Film oparty na powieści Michaela Connoly’ego z 2005 roku o prawniku którego kancelaria mieści się w czarnym klasycznym lincolnie. Film warty obejrzenia, chociażby ze względu na rolę tego aktora.

Współpracował z takimi osobami jak Woody Harrelson, Steve Zahn, Renee Zellweger czy chociażby Kate Hudson lub Donald Sutherland.

Poza aktorstwem posiada własną kolekcję ubrań j.k. Livin, których nazwa pochodzi od życiowego motta aktora Just Keep Livin (Po prostu żyj). Tego mogę życzyć również i wam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 7 = sześćdziesiąt trzy

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 625 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony